Міністерство фінансів України наказом від 16.09.2022 р. №291 затвердило новий порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату зарплати.
Мінфін наказом від 16.09.2022 року №291 затвердив новий порядок прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати.
Наказ має набрати чинності з дня свого офіційного опублікування. Одночасно втратить чинність наказ Міндоходів «Про затвердження Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати» від 09.09.2013 р. №453
Суми єдиного внеску, сплачені платіжними інструкціями або спрямовані з єдиного рахунку (за період, за який заробітна плата нарахована), повинні становити не менше ніж 22 відсотки суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати за цей період.
Якщо у платіжних інструкціях або в підтвердженні про позитивний результат обробки повідомлення про спрямування коштів з єдиного рахунку на небюджетний рахунок сума єдиного внеску менша ніж 22 відсотки суми коштів для виплати заробітної плати, то надавачі платіжних послуг приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні інструкції на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з довідкою-розрахунком в електронній формі або оригіналом довідки-розрахунку у паперовій формі, погодженою з контролюючим органом за місцем взяття на облік платника єдиного внеску.
З дня набрання чинності Наказ №291 почнуть діяти нові форми довідок:
- Довідка-розрахунок
- Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску
Крім того, Мінфін Наказом №317 від 06 жовтня 2022 року вніс зміни в Наказ № 291 від 16 вересня 2022 року. «Про затвердження Порядку прийняття надавачами платіжних послуг на виконання платіжних інструкцій на виплату заробітної плати», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 вересня 2022 року за № 1151/38487
Читайте також:
- ДПС: роз’яснення щодо необхідності повернення в Україну валютної виручки, отриманої за межами країни
- Особливості надання поворотної фінансової допомоги