Державною службою фінансового моніторингу України з метою проведення чергової (третьої) Національної оцінки ризиків у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму, запланованої на 2022 рік, досліджено міжнародну практику проведення національних оцінок ризиків (НОР). За результатами проведеного дослідження та за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Держфінмоніторингом підготовлено видання «Світовий досвід проведення національних оцінок ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму».
У виданні зібрані кращі практики, недоліки та пропозиції щодо проведення НОР. Зокрема, досліджено керівні міжнародні документи щодо проведення НОР, здійснено аналіз більш ніж 80-ти звітів про проведення НОР іноземними країнами, а також вивчено результати та визначено перспективи проведення НОР в Україні.
Видання розроблено для використання в роботі учасниками системи фінансового моніторингу та науковими працівниками, а також буде корисним для формування рекомендацій щодо удосконалення методології проведення НОР в Україні.
«Підготовлене видання є масштабним аналітичним зрізом світового досвіду в проведенні національних оцінок ризиків, та слугуватиме унікальним інструментом для підвищення якості проведення НОР в Україні», - зазначив Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський.
Читайте також:
Порядок обміну інформацією СПФМ та Держфінмоніторингу
Роз’яснення Держфінмоніторингу щодо зупинення фінансових операцій