ЩТ
ДПС у Тернопільській області повідомляє, що відповідно до ст. 69 Податкового кодексу України, банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про:
- відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи (резидента і нерезидента), у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.
Порядок відкриття та закриття рахунків фізичним особам – користувачам (клієнтам банку) банками та небанківськими надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків (далі – надавач платіжних послуг) та особливості здійснення платіжних операцій за окремими рахунками користувачів регулюється Інструкцією про порядок відкриття та закриття рахунків користувачам надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 29.07.2022 №162 (далі – Інструкція №162).
Фізична особа відкриває окремі рахунки для здійснення підприємницької, незалежної професійної діяльності та для власних потреб (п. 10 розд. І Інструкції №162).
При цьому, забороняється використовувати поточні, платіжні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб:
- для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.
- за поточними, платіжними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються платіжні операції відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані зі здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності (п. 24 розд. І Інструкції №162).
Особа, яка відкриває рахунок фізичній особі зобов’язана письмово повідомити надавача платіжних послуг про наявність або відсутність у власника рахунку статусу підприємця або особи, яка провадить незалежну професійну діяльність (п. 28 розд. І Інструкції №162).
Отже, при припиненні підприємницької діяльності:
- рахунки, що відкривалися для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності підлягають закриттю.
- рахунки, які були відкриті для власних потреб обов’язковому закриттю не підлягають.
Читайте також:
- Нові роз’яснення ДПС щодо взяття рахунків на облік
- Чи дозволяється здійснення господарської діяльності ЮО, місцезнаходження яких є тимчасово окупована територія?
- Чи включаються до доходу ФОП – платника ЄП (I – III груп) власні кошти, внесені на поточний рахунок, що відкритий для здійснення підприємницької діяльності?
- Відповідь податківців на питання: Чи потрібно підприємцю повідомляти про свій статус банк, в якому він відкриває рахунок для власних потреб?
- За яких умов ФОП-платник єдиного податку може здійснювати ЗЕД і мати рахунок в іноземному банку?
- Як відкривається спеціальний рахунок в банку для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування?
- Які іноземні юридичні компанії зобов’язані стати на облік у контролюючих органах?
- Національний банк розробив порядок інформування виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників