Процедури взаємних оцінок та подальших дій FATF/ICRG у сфері ПВК/ФТ

Контроль за ефективністю виконаня заходів у протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму серед країн-учасниць FATF
 

FATF оприлюднили Процедури 2022 року для взаємних оцінок, подальших дій та ICRG FATF у сфері протидії відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню фінансування фінансування фінансових операцій (ПВКФ) зі змінами, внесеними у червні 2025 року.

FATF проводить взаємні оцінки та подальший моніторинг ефективності своїх членів у боротьбі з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, а також рівня технічного впровадження Стандартів FATF. У контексті роботи своєї Групи з огляду міжнародного співробітництва (ICRG) FATF також виявляє та співпрацює з країнами та юрисдикціями Глобальної мережі зі стратегічними недоліками в цій сфері. 

У цьому документі викладено процедури, що є основою для процесів взаємної оцінки, подальших дій та ICRG, і його слід читати разом зі Зведеними процесами та процедурами взаємної оцінки та подальших дій у сфері протидії відмиванню коштів, отриманим злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню фінансування фінансування (Універсальні процедури) та Методологією FATF. 

  • Послідовність оцінювання базуватиметься на трьох факторах: часі з моменту останньої оцінки країни, рівні ризиків відмивання коштів/фінансування тероризму та відносному розмірі її економіки та фінансового сектору. Це гарантує, що FATF оцінюватиме пріоритетно країни, чиї оцінки найбільш застарілі, які стикаються з вищими ризиками та мають важливі фінансові сектори.
  • Після взаємної оцінки країни матимуть три роки, щоб вжити заходів та усунути недоліки. Якщо вони цього не зроблять, до них автоматично буде застосовано низку заходів, зокрема можливість публічного висловлення FATF занепокоєння щодо невирішених недоліків. 
  • Процес подальшої оцінки орієнтований на результат та зосереджується на конкретних діях щодо боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням зброї масового знищення.
  • Раунд взаємних оцінювань, заснований на Методології 2023 року, буде шестирічним циклом. Коротший цикл, ретельніший контроль та потужні механізми подальшого контролю забезпечать, щоб уряди зосереджувалися на вживанні ефективних заходів для виявлення, запобігання та покарання відмивання грошей, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.
  • Процес публічної ідентифікації було переглянуто, щоб забезпечити, щоб списки FATF були спрямовані на країни, які становлять найбільший ризик для міжнародної фінансової системи, та підтримували країни з низьким потенціалом.

FATF внесла зміни до своїх процедур та методології оцінювання у 2022 році. FATF розпочала свій 5-й раунд оцінювання у 2024 році, використовуючи ці переглянутий порядок дій.

Процедури четвертого раунду взаємних оцінок FATF у сфері протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму та Методологія FATF 2013 року для оцінки відповідності рекомендаціям FATF та ефективності систем протидії відмиванню коштів/фінансуванню тероризму й надалі застосовуватимуться до країн, що проходять оцінку, та тих, хто бере участь у процесах подальших дій в рамках четвертого раунду оцінок.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial