Річний звіт Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) за 2023-2024 рр. щодо запобігання зловживанням міжнародною фінансовою системою та зміцнення основ для сталого та більш інклюзивного економічного розвитку
Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) представила річний звіт за 2023-2024 рр, який описує ефективність роботи FATF щодо запобігання зловживанням міжнародною фінансовою системою та зміцнення основ для сталого та більш інклюзивного економічного розвитку.
За другий рік президентства Сінгапуру Т. Раджі Кумара FATF досягла значного прогресу в боротьбі з фінансовою злочинністю, зокрема:
- Посилення глобальної відповідності стандартам FATF – сприяння підготовці до наступного раунду взаємних оцінок, які будуть більш своєчасними, але також більш заснованими на ризиках і з більшою увагою до ефективності; і узгодження критеріїв, які більшою мірою ґрунтуються на ризиках, для визначення країн зі стратегічними слабкостями в наступному раунді.
- Прозорість і бенефіціарна власність – удосконалення глобальних стандартів прозорості та підтримка країн вказівками та навчанням із запобіжних заходів, що призвело до того, що багато країн взяли на себе зобов’язання запровадити реєстри бенефіціарної власності.
- Поправки до Стандарту FATF щодо некомерційних організацій (НКО) - гарантують, що заходи щодо захисту та захисту сектору НКО є цілеспрямованими та пропорційними та що уряди не пригнічують громадянське суспільство шляхом надмірного застосування стандартів FATF.
- Глобальна мережа – визначення пріоритетів діяльності для поглиблення відносин з регіональними партнерами FATF, регіональними органами типу FATF.
- Жінки у FATF та Глобальній мережі – просування гендерної інклюзивності через нову ініціативу, щоб надихнути наступне покоління жінок-лідерів.
- Реагування на ризики для Глобальної фінансової системи – постійна увага до виявлення нових і пріоритетних ризиків, включаючи звіти про кібершахрайство та використання платформ краудфандингу для фінансування тероризму, а також аналіз програм-вимагачів і корупції через зловживання громадянства та резидентства за інвестиційними схемами.
- Повернення активів — суттєва зміна фокусу на поверненні активів у всьому світі, коли FATF вперше з моменту створення вносить зміни до своїх міжнародних стандартів щодо повернення активів і працює в тісному партнерстві з Інтерполом для підтримки оперативного застосування.
- Віртуальні активи – вперше публікується перелік юрисдикцій із матеріально важливими постачальниками послуг віртуальних активів (VASP) і кроки, які вони вжили для заохочення та впровадження глобальних вимог FATF.
Детальніше зі звітом можна ознайомитися за посиланням.
Читайте також: