Національний банк України опублікував “Новели українського фінмоніторингу (Закон No361-ІХ) та їх вплив на банківський сектор”.
Новий закон про фінансовий моніторинг дав змогу Україні досягти прогресу в сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.
На цьому наголосила начальник управління регулювання фінансового моніторингу Департаменту фінансового моніторингу Національного банку Ірина Пряженцева у виступі на International Compliance Forum.
Зокрема, наприкінці серпня 2020 року Комітет експертів Ради Європи з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (MONEYVAL) опублікував звіт про прогрес України в цій сфері.
Прийняття нового закону про фінансовий моніторинг сприяло позитивній оцінці MONEYVAL.
Рейтинги України за окремими стандартами FATF були переглянуті з "частково відповідає" на "значною мірою відповідає".
MONEYVAL відзначив прогрес України за двома основними напрямками:
"Відповідність міжнародним стандартам – це відкритість та довіра міжнародних фінансових інститутів, а також довіра інвесторів до ведення бізнесу в нашій країні. Ми відходимо від бюрократичного загального підходу й запроваджуємо ризик-орієнтований підхід у сфері фінмоніторингу. Це дає змогу зосередити увагу на виявленні саме підозрілих операцій, які пов’язані з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму", – сказала Ірина Пряженцева.
Ірина Пряженцева нагадала про головні новели закону:
Постанова №134 набирає чинності з 18 вересня 2020 року.