НБУ зможе дистанційно перевіряти учасників платіжного ринку

Постанова №134 набирає чинності з 18 вересня 2020 року.
 

Національний банк України повідомив, що зможе здійснювати дистанційні безвиїзні перевірки для контролю за дотриманням вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем та переказу коштів платіжними організаціями платіжних систем та їх учасниками, а також операторами послуг платіжної інфраструктури (далі – об’єкти оверсайта).

"У зв'язку з карантинними заходами Національний банк призупинив проведення планових перевірок об’єктів оверсайта. Водночас центральний банк навіть в умовах уведення обмежувальних заходів має здійснювати безперервний оверсайт за учасниками платіжного ринку", - зазначає прес-служба НБУ.

Тож на період карантину або інших обмежувальних заходів регулятор передбачив можливість:

  • здійснювати перевірки об’єктів оверсайта, уключених до плану проведення перевірок, у безвиїзній формі;
  • корегувати план проведення перевірок, ураховуючи фактичні можливості їх проведення з огляду на обмежувальні заходи.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 11 вересня 2020 року №134 "Про внесення змін до Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання об’єктами нагляду (оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні", яка набирає чинності з 18 вересня 2020 року.

Корисні посилання:

"Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання об’єктами нагляду (оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні" затверджене Постановою Правління НБУ 09.12.2013  № 503.

(фото з сайту pixabay)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Read previous post:
Громадське обговорення проєкту Положення про застосування заходів впливу до учасників ринку небанківських фінпослуг

НБУ приймає пропозиції до проєкту Положення

Close