Рада ЄС внесла зміни в “чорний список” офшорів

Рада ЄС внесла зміни в "чорний список" офшорів

У список додані дві нові держави та виключені дві держави.
 

06 жовтня Рада ЄС вирішила додати Ангілью та Барбадос до списку юрисдикцій ЄС, що не співпрацюють з метою оподаткування. Кайманові острови та Оман були виключені зі списку після того, як пройшли необхідні реформи для вдосконалення своєї системи податкової політики. Про це повідомила прес-служба на сайті Ради ЄС.

Список неурядових юрисдикцій ЄС для цілей оподаткування є частиною зовнішньої стратегії ЄС щодо оподаткування та має на меті внести вклад у постійні зусилля з просування належного управління податками у всьому світі. У ньому перелічені юрисдикції, що не входять до ЄС, або які не вступили в конструктивний діалог з ЄС щодо управління податками, або не виконали своїх зобов'язань щодо впровадження реформ для дотримання низки об'єктивних критеріїв належного управління податками, що стосуються податкової прозорості, справедливого оподаткування та впровадження міжнародних стандартів проти ерозії податкової бази та зміни прибутку.

Ангілья та Барбадос були включені до списку ЄС після звітів про експертну перевірку, опублікованих Глобальним форумом з питань прозорості та обміну інформацією для цілей оподаткування, який знизив рейтинги Англії та Барбадосу відповідно до "невідповідних" та "частково відповідних" з міжнародним стандартом щодо прозорості та обміну інформацією на запит (EOIR).

Кайманові острови були виключені зі списку ЄС після того, як у вересні 2020 року він прийняв нові реформи до своєї системи колективних інвестиційних фондів.

Оман був визнаний виконавцем усіх своїх зобов’язань після того, як він ратифікував Конвенцію ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу у податкових справах, прийняв законодавство, що забезпечує автоматичний обмін інформацією, та вжив усіх необхідних заходів для активізації своїх відносин щодо обміну інформацією з усіма ЄС держав-членів.

Після цього оновлення, дванадцять юрисдикцій залишаються у списку юрисдикцій, що не співпрацюють : Американське Самоа, Ангілья, Барбадос, Фіджі, Гуам, Палау, Панама, Самоа, Сейшельські Острови, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США та Вануату.

Що стосується Додатку II - стан поточних зобов’язань, що очікують на розгляд, - через триваючу глобальну пандемію COVID-19 Рада вирішила продовжити кілька строків виконання цих зобов’язань. Сьогодні Рада також вирішила вилучити Монголію та Боснію та Герцеговину з Додатку II після того, як ці країни здали на зберігання ратифікаційні грамоти Конвенції ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу у податкових справах із змінами та доповненнями.

Передумови

Список ЄС, що не співпрацює з метою оподаткування, був створений у грудні 2017 року. Він кілька разів переглядався. Останній суттєвий перегляд відбувся у лютому 2020 року. З 2020 року він повинен оновлюватися двічі на рік.

Список включено до Додатку I до висновків Ради щодо переліку країн ЄС, що не співпрацюють, з метою оподаткування. Ці висновки Ради також містять сучасний документ (Додаток II), який визначає юрисдикції, що не входять до ЄС, які ще не відповідають всім міжнародним податковим стандартам, але передбачають достатні зобов'язання щодо реформування своєї податкової політики.

Юрисдикції оцінюються на основі набору критеріїв, встановлених Радою у 2016 році, щодо прозорості оподаткування, справедливого оподаткування та імплементації міжнародних стандартів проти ерозії податкової бази та переміщення прибутку.

Рішення Ради підготовлені Групою Кодексу поведінки Ради, яка також відповідає за моніторинг податкових заходів у країнах-членах ЄС.

Читайте також: Кабінет міністрів включив Панаму до переліку офшорних зон

(фото з сайту pixabay)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Read previous post:
Кейсове звітування про підозрілі операції клієнтів

Презентація НБУ.

Close