ЄС вводить в дію санкції проти 40 чиновників Білорусі

ЄС вводить в дію санкції проти 40 чиновників Білорусі

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі.
 

2 жовтня Рада ЄС наклала обмежувальні заходи проти 40 осіб, визнаних винними у репресіях та залякуванні мирних демонстрантів, членів опозиції та журналістів після президентських виборів у Білорусі 2020 року, а також за порушення поведінки під час виборчого процесу. Повідомляє прес-служба Ради ЄС.

"Від завтра санкції набудуть чинності", - заявив голова Європейської ради Шарль Мішель на прес-конференції 2 жовтня.

За словами Мішеля, до списку не ввійшов президент Білорусі Олександр Лукашенко, оскільки Брюссель має намір "продовжувати діалог з Мінськом".

Обмежувальні заходи включають заборону на виїзд та заморожування активів . Заборона на поїздки перешкоджає людям, що перелічені в списку, в'їзду або транзиту територіями ЄС, тоді як заморожування активів використовується проти коштів або економічних ресурсів перелічених осіб. Крім того, громадянам ЄС та компаніям заборонено надавати кошти тим, хто перерахований.

Рішення про введення санкцій слідує висновкам Європейської Ради від 1 жовтня 2020 року, в яких лідери ЄС ще раз засудили неприпустиме насильство з боку білоруських влад проти мирних протестуючих, а також залякування, самовільні арешти та затримання після президентських виборів, результати яких ЄС не визнає.

У своїх висновках Європейська рада повністю підтримала демократичне право білоруського народу обирати свого президента шляхом нових вільних і чесних виборів, без втручання ззовні , і закликала білоруську владу припинити насильство та репресії , звільнити всіх затриманих та політичних в'язнів, поважати свободу ЗМІ та громадянське суспільство та розпочати інклюзивний національний діалог .

Відповідні правові акти, включаючи імена відповідних осіб, були опубліковані в Офіційному віснику.

В свою чергу, Міністерство фінансів США в п'ятницю оголосило про введення санкцій проти восьми громадян Білорусі. Список осіб, які потрапили під обмеження США, оприлюднений на офіційному сайті відомства.

Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі. Про це в інтерв'ю BBC News Україна повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

(фото з сайту pixabay)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Read previous post:
pixabay
Банківський рахунок можна відкривати з цифровим паспортом

Постанова НБУ набрала чинності 03 жовтня.

Close