НБУ врегулював механізм відкриття та закриття рахунків клієнтів банків

НБУ врегулював механізм відкриття та закриття рахунків клієнтів банків

Враховано вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу.
 

Національний банк врегулював низку питань, пов’язаних із порядком відкриття та закриття рахунків клієнтів банків, а також залученням банками вкладів (депозитів) на рахунки вкладників.

Національний банк, урахувавши вимоги оновленого законодавства з фінансового моніторингу:

  • передбачив можливість віддаленого встановлення ділових відносин між банком та клієнтом з дотриманням вимог, встановлених нормативно-правовим актом Національного банку з питань фінансового моніторингу;
  • надав банкам право закривати поточні рахунки клієнта за наявності підстав, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу;
  • заборонив банкам закривати поточні рахунки клієнтів у разі якщо грошові кошти, що знаходяться на рахунку клієнта, заморожені (зупинені) відповідно до законодавства з питань фінансового моніторингу.

Також, Національний банк встановив порядок:

  • відкриття та закриття рахунків інвесторів – юридичних осіб-резидентів за угодами про розподіл продукції;
  • залучення банками вкладів (депозитів) від фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб-нерезидентів, представництв юридичних осіб-нерезидентів в Україні (включно з інвесторами за угодою про розподіл продукції на території України) та здійснення операцій за ними;
  • випуску та погашення ощадних (депозитних) сертифікатів, номінованих у банківських металах.

Крім того, Національний банк:

  • скасував вимогу про необхідність подання до банку фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, копії документа, що підтверджує взяття її на облік відповідним контролюючим органом. Тож банки самостійно отримуватимуть такі відомості з даних, що оприлюднені на офіційному вебсайті Державної податкової служби України;
  • дозволив фізичним особам підписувати договори цифровим власноручним підписом;
  • зобов’язав інвесторів (фізичних і юридичних осіб, банки) та номінальних утримувачів подавати до банку копію документа про їх взяття на облік у контролюючому органі.

Відповідні норми містить постанова Правлінням Національного банку України від 03 вересня 2020 року №129 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".

Постанова набуває чинності з 04 вересня 2020 року (норми щодо виключення порядку відкриття і закриття банками рахунків виборчих фондів – з 05 вересня 2020 року).

Постановою внесені зміни до:

Довідково Національний банк повідомляє, що постанова №129 від 03 вересня 2020 року ухвалена на виконання вимог Законів України:

(фото з сайту pixabay)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Read previous post:
Єдина практика застосування порядку і строків внесення інформації про кінцевого бенефіціарного власника

Роз'яснення від Мінфіну

Close