Держфінмоніторинг: нові технології та міжнародне партнерство

Посилення міжнародної співпраці та впровадження інноваційних рішень для ефективної протидії фінансовим злочинам
 

Як зазначають фахівці Державної служби фінансового моніторингу України щодня опрацьовуються великі обсяги інформації, аналізуються грошові потоки та підозрілі транзакції, що дозволяє вчасно виявляти загрози економічній безпеці країни. Для підвищення ефективності ДСФМ працює з різними сучасними технологіями та планує впровадження штучного інтелекту у свою роботу. Нині триває пошук донорів для фінансування нових інструментів.

“Із польськими партнерами обговорили можливість залучення розробленої ними платформи у роботі ДСФМ. Інструменти зі штучним інтелектом дозволять аналізувати дані, використовувати їх у розслідуваннях відмивання коштів, досліджувати підозрілі транзакції та взаємозв’язки. Завдяки роботі з такими платформами ми зможемо покращити ефективність аналітичної роботи та посилити автоматизацію отримання та направлення даних”, – зазначив Голова Держфінмоніторингу Філіп Пронін.

Разом із технологічним розвитком Держфінмоніторинг посилює міжнародну співпрацю. Відомство підписало меморандум про співпрацю із підрозділом фінансової розвідки Ісландії. Нова угода передбачає обмін фінансовою інформацією про доходи, які були одержані злочинним шляхом та фінансування тероризму.

“Цей Меморандум став уже 86-м міжнародним договором Держфінмоніторингу з іноземними фінансовими розвідками. Ми продовжуємо системно працювати над отриманням доступу до нових джерел інформації. У роботі також угоди про співпрацю з Сейшельськими островами та Багамськими островами”, – зазначив Філіп Пронін.

Посилення міжнародної співпраці та впровадження інноваційних рішень демонструє готовність України й надалі активно боротися з фінансовими злочинами, забезпечуючи прозорість та чесність фінансової системи країни.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial