Національний банк розробив порядок інформування виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників

НБУ продовжує працювати над приведенням власних нормативно-правових актів у відповідність до вимог нового Закону України “Про платіжні послуги”, основні положення якого вводяться в дію у другому півріччі 2022 року.
 

Національний банк продовжує працювати над приведенням власних нормативно-правових актів у відповідність до вимог нового Закону України “Про платіжні послуги” (далі – Закон), основні положення якого вводяться в дію у другому півріччі 2022 року.

 Таке повідомлення з’явилось на сайті Національного банку України 14 червня 2022 року.

Зокрема, відповідно до Закону усі надавачі платіжних послуг з обслуговування рахунків: банки, платіжні установи, філії іноземних платіжних установ, установи електронних грошей, операторів поштового зв’язку   зобов’язані під час відкриття чи закриття банківських/платіжних рахунків перевірити наявність інформації про користувача (фізичної або юридичної особи) у Єдиному реєстрі боржників.  

У разі відкриття або закриття рахунку особі, внесеній до Єдиного реєстру боржників, надавач платіжних послуг з обслуговування рахунків зобов’язаний у день відкриття або закриття рахунку повідомити про це зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

У зв’язку з цим Національний банк розробив Положення про порядок повідомлення надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків інформації про відкриття/закриття рахунків користувачів, унесених до Єдиного реєстру боржників, органам державної виконавчої служби або приватним виконавцям, затверджене постановою Правління Національного банку України від 13 червня 2022 року № 116 (далі – Постанова № 116).

Обмін даними між надавачем платіжних послуг та виконавцем щодо перевірки інформації про користувачів у Єдиному реєстрі боржників та інформування виконавців про відкриття/закриття рахунків здійснюється за допомогою електронного сервісу інформаційної взаємодії. Інформація, що надається в повідомленнях відповідно до цього Положення, становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг.

Постанова № 116 набирає чинності з дня введення в дію Закону України “Про платіжні послуги”.

Читайте також:

З 01 серпня 2022 року втрачають чинність деякі постанови НБУ

Які зміни принесе ухвалення проєкту закону про платіжні послуги?

Роз’яснення НБУ щодо практичного застосування законодавства у сфері фінансового моніторингу

Нацбанк оприлюднив інформацію, яку потрібно знати фінансовим установам під час дії воєнного стану

Зареєстровано законопроект про фінансові послуги та фінансові компанії

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial