Юрисдикції, які перебувають під посиленим моніторингом, активно співпрацюють з FATF для усунення стратегічних недоліків у своїх режимах протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї. Коли FATF ставить юрисдикцію під посилений моніторинг, це означає, що країна зобов’язалася швидко усунути виявлені стратегічні недоліки протягом узгоджених термінів і підлягає посиленому моніторингу. Цей список часто зовні називають «сірим списком».
Регіональні органи FATF та FATF-style продовжують співпрацю з юрисдикціями, наведеними нижче, повідомляючи про прогрес, досягнутий у вирішенні їх стратегічних недоліків. FATF закликає ці юрисдикції завершити свої плани дій швидко та в узгоджені терміни. FATF вітає їхню прихильність і буде уважно стежити за їхнім прогресом. FATF не закликає до застосування посилених заходів належної обачності до цих юрисдикцій, але закликає своїх членів та всі юрисдикції враховувати інформацію, надану на офіційному сайті FATF, під час аналізу ризиків.
FATF на постійній основі визначає додаткові юрисдикції, які мають стратегічні недоліки у своїх режимах протидії відмиванню грошей, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї. Ряд юрисдикцій ще не перевірено FATF або їхніми FSRB, але буде перевірено згодом.
Юрисдикції зі стратегічними недоліками:
- Албанія;
- Барбадос;
- Буркіна-Фасо;
- Камбоджа;
- Кайманові острови;
- Гаїті;
- Ямайка;
- Йорданія;
- Малі;
- Мальта;
- Марокко;
- М'янма;
- Нікарагуа;
- Пакистан;
- Панама;
- Філіппіни;
- Сенегал;
- Південний Судан;
- Сирія;
- Туреччина;
- Уганда;
- Ємен;
- Зімбабве.
За результатами жовтня дві юрисдикції більше не підлягають посиленому моніторингу(були вилученні з “сірого списку”):
- Ботсвана - посилила ефективність свого режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та усунула відповідні технічні недоліки для виконання зобов’язань у своєму плані дій щодо стратегічних недоліків, які FATF виявила у жовтні 2018 року. Тому Ботсвана більше не підлягає посиленому процесу моніторингу FATF.
- Маврикій - посилив ефективність свого режиму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та усунув пов’язані з цим технічні недоліки для виконання зобов’язань у своєму плані дій щодо стратегічних недоліків, які FATF виявила у лютому 2020 року. Тому Маврикій більше не підпадає під посилений процес моніторингу FATF.
Читайте також:
Біла книга FATF щодо прозорості бенефіціарної власності юридичних осіб