Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що відновило статус пʼятьох грецьких компаній-перевізників у переліку «Міжнародних спонсорів війни», оскільки ці компанії не виконали умови, узгоджені під час переговорів щодо виключення їх з переліку.
Нещодавно українська та грецька сторони розпочали перемовини, де було запропоновано компаніям виконати такі умови:
- припинити практики вимкнення транспондерів (пристроїв для відстеження навігації суден);
- припинити практики перевантаження вантажу з борту на борт;
- публічно засудити російську агресію.
Проблему вимкнення транспондерів та перевалки з борту на борт було вирішено у 11-ому пакеті санкцій ЄС. Проте ці пʼять грецьких компаній-перевізників не виконали у визначений строк вимогу публічного засудження російської агресії. Тому НАЗК відновило їхній статус у переліку «Міжнародні спонсори війни».
Нагадаємо, влітку 2022 року НАЗК надало статус “спонсорів війни” п’яти грецьким компаніям – Dynacom Tankers Management (DTM); Delta Tankers LTD; Thenamaris Ships Management Inc.; Minerva Marine; TMC Tankers LTD. Компанії транспортували російську нафту та нафтопродукти, тим самим поповнюючи бюджет країни-агресора та фінансуючи російське вторгнення. Про те, як саме грецькі судновласники поповнюють бюджет росії попри санкції розповідаємо за посиланням.
НАЗК є органом, відповідальним за систему комплаєнсу у приватному секторі. Під час процедур комплаєнсу контрагенти підлягають перевірці на доброчесність, у тому числі соціально відповідальне ведення бізнесу відповідно до стандартів ОЕСР.
На сьогодні важливим елементом в міжнародній співпраці є репутація, тому важливо уникати співпраці з країнами, що проводять недобросовісну податкову конкуренцію, країнами-агресорами, підсанкційними компаніями, тощо.
Актуальний довідник країн в сервісі Сервісі Check√Lists FinAP™ завжди в актуальному стані в "ІНФОРМАЦІЙНОМУ ДОВІДНИКУ КРАЇН".
Читайте також:
-
- ЄС ухвалила нові санкції проти білорусі
- Моніторинг виконання заходів Державної антикорупційної програми на 2023-2025 рр. має бути доступним для кожного, в тому числі для міжнародних партнерів, – НАЗК
- Антикорупційні органи готові забезпечити прозорий процес відновлення України — Олександр Новіков в ОЕСР
- НАЗК запустило OSINT-трекер на санкційному порталі