Відбувся Київський міжнародний форум кіберстійкості 2025

Дводенна програма Форуму охопила панельні дискусії та виступи експертів з різних секторів провідних світових та українських компаній присвячені питанням кіберстійкості
 

У Києві, 11 березня, відбувся Київський міжнародний форум кіберстійкості 2025: «На захисті демократії».

Форум об’єднав українських та міжнародних представників державного сектору, бізнесу, кіберспільноти, технологічних компаній і провідних експертів галузі навколо ключових питань кібербезпеки.

Захід відкрив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко, який у своїй промові наголосив на тому, що сучасні інформаційні та кібертехнології відкривають безмежні можливості, але, водночас, створюють складні виклики та загрози. Володіння ними визначає не лише технологічну спроможність, а й безпеку, стійкість і стратегічну роль держав у світі.

«Надзвичайно важливо зміцнювати кіберстійкість – здатність інформаційних систем функціонувати у складних і надскладних безпекових умовах, відновлювати свої ресурси навіть за умов їхньої обмеженості та активної протидії з боку ворога. Пріоритетне завдання – активно розвивати інновації, підтримувати стартапи та вдосконалювати регуляторне середовище, щоб зміцнити економічну й цифрову безпеку, забезпечуючи гідне місце в глобальному технологічному просторі», – сказав Секретар РНБО України.

Дводенна програма Форуму включає панельні дискусії та виступи експертів з різних секторів, присвячені питанням кіберстійкості. Представники провідних світових та українських компаній діляться практичними кейсами та досвідом, набутим під час війни. До обговорень долучилися як глобальні технологічні корпорації (Google, Fortinet, Crowdstrike, Cloudflare, ESET, Thales та CISCO), так і провідні українські кіберкомпанії (CyberLab, Cyber Unit technologies, UnderDefense, ISSP, GigaCloud, iIT Distribution, Hideeze, Molfar, Amonsul та Osavul).

«Попри те, що Україна протягом років є мішенню російських кібератак, вона залишається історією успіху в цифровій трансформації. Усі ми можемо вчитися в України тому, як бути стійкими та інноваційними, роблячи внесок у глобальну кібербезпеку. ЄС рішуче налаштований і надалі підтримувати Україну. Мир через силу важливий у кіберпросторі так само, як і на полі бою», – заявив Мачей Стадейок, Директор з питань політики безпеки та оборони Європейської служби зовнішньої діяльності.

На KICRF 2025 було урочисто підписано Меморандум про співпрацю між Європейським центром компетенцій у кібербезпеці (ECCC) та Національним координаційним центром кібербезпеки (НКЦК) при РНБО України. Підписання цього документу є черговим кроком України на шляху до об’єднаної Європи. Співпраця в рамках Меморандуму сприятиме розвитку інновацій та політик в сфері кібербезпеки, інтеграції українських компаній до європейської кібербезпекової спільноти та посиленню їх конкурентоспроможності завдяки обміну інформацією та спільним дослідженням...

 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial