Україна вимагає вигнання росії з FATF

Виключення росії з FATF.
 

Україна вимагає виключення росії з FATF як державу, що фінансує тероризм.

Відповідні заяви вже зробили в Міністерстві закордонних справ, Держфінмоніторингу та Верховній Раді.

«Оскільки росія робить в Україні дедалі більше варварських звірств, її треба виключити з усіх цивілізованих організацій та платформ. Ми закликаємо всі країни-члени FATF негайно виключити росію з консорціуму та внести її до чорного списку FATF», – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Перед цим голова Ради Руслан Стефанчук повідомив, що «керівництво парламенту України надіслало звернення до Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму (FATF) з проханням: включити рф до "чорного списку FATF"; якнайшвидше виключити рф з числа країн-членів FATF».

Державна служба фінансового моніторингу України тримає це питання на контролі і нагадує, що внесення росії до чорного списку та її виключення із членства у FATF було ініційоване їх листами від 27.02.2022 № 1-вс/210-09, від 04.03.2022 № 3-вс/210-09, від 05.03.2022 № 5-вс/210-09). Служба звернулася до депутатів Європарламенту та депутатів парламентів держав-членів FATF з проханням сприяти подальшому санкціонуванню рф.

Крім цього, Держфінмоніторинг також  просить  внести в чорний список FATF республіку білорусь.

Неурядову петицію із закликом виключити росію з FATF та внести її в чорний список FATF вже підписала міжнародна група експертів – як українці, так і іноземці, зокрема ексміністерка фінансів Україні Наталія Яресько.

В петиції зазначено, що FATF ще 4 березня визнала, що дії російської федерації суперечать основним принципам FATF і є грубим порушенням її зобов’язань. FATF пообіцяла «переглянути роль росії в FATF» і «розглянути, які майбутні кроки необхідні для підтримки цих основних цінностей». Однак ця риторика не супроводжувалася жодними значущими діями протягом наступних двох тижнів. Така бездіяльність дає підстави підозрювати, що FATF не дотримується основних принципів, закріплених у її установчих документах.

Методи, які російські збройні сили застосовують у своїй війні проти України, вказують на те, що російська федерація займається терористичною діяльністю як державний актор, саме цьому FATF має запобігти. Російська федерація стала найбільш санкціонованою державою у світі. Ймовірно, що спроби росії обійти режим санкцій та утриматися від добросовісної співпраці з іншими юрисдикціями серйозно поставлять під загрозу цілісність світової фінансової системи.

Цю петицію підготували Євген Воробйов (магістр права, політичний консультант, колишній експерт Національного банку України) та Сергій Рибченко (експерт міжнародної організації з протидії відмиванню коштів та фінансових злочинів).

Серед міжнародних експертів, які підписали петицію, Наталія Яресько (ексміністерка фінансів України), Мартен Гроотхейзен (прокуратура Нідерландів), Олександр Тайманс (експерт з бенефіціарної власності, Бельгія), Ян Річардсон (британський прокурор у відставці, Сполучене Королівство), Саманта Шин (експерт з питань боротьби з фінансовими злочинами та юридичних консультацій, Канада), Тімоті Еш (економіст, Великобританія), Андерс Ослунд (економіст, США), Йохан ван дер Влист (міжнародний фінансовий радник, Нідерланди).

Якщо ви бажаєте підтримати та виключити росію з FATF та підписати цю петицію, це  можна зробити за посиланням.

Читайте також:

Президент підписав закон про конфікацію майна рф в Україні

Щодо уточнення кола резидентів рф яких позбавляюит майна

Внесено зміни до переліку юрисдикцій, які підлягають посиленому моніторингу

Встановлено мораторій на виконання грошових та інших зобов’язань, кредиторами за якими є російська федерація або особи, пов’азані з державою-агресором

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial