Щодо уточнення кола резидентів рф яких позбавлятимуть майна

У Верховній Раді планують уточнити коло резидентів Російської Федерації, до активів яких застосовуватиметься примусове вилучення в Україні об'єктів права власності.
 

У Верховній Раді планують уточнити коло резидентів Російської Федерації, до активів яких застосовуватиметься примусове вилучення в Україні об'єктів права власності.

З метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України, національних інтересів, національної безпеки, забезпечення її економічної самостійності, прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави, у  Верховній Раді зареєстровано проект закону за №7169. Проект закону було розроблено беручи до уваги потребу у всеохоплюючому гарантуванні економічної безпеки України, захисті прав, свобод та законних інтересів громадян України.

Метою зазначеного законопроекту є уточнення кола резидентів Російської Федерації, до активів яких застосовуватиметься примусове вилучення в Україні об'єктів права власності.

Документом пропонується внести зміни до нового Закону «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів», зокрема, до ст. 1, що визначає зміст терміну «резидент».

До резидентів, у яких вилучатимуть активи, пропонується віднести такі категорії:

   • фізичні особи – громадяни Російської Федерації, а також особи, які не є громадянами Російської Федерації, але мають найбільш тісний зв'язок з Російською Федерацією, зокрема, мають місце проживання або займаються основною діяльністю;
   • юридичні особи (їх філії, представництва), що здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України на території України:
   • засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація; та/або
   • у яких Російська Федерація прямо або опосередковано має частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі; чи у яких юридичні особи, засновником (учасником, акціонером) або бенефіціаром яких прямо або опосередковано є Російська Федерація, мають частку у статутному (складеному) капіталі, акції, паї, інше членство (участь у будь-якій формі) у юридичній особі.

До резидентів за рішенням Ради національної безпеки і оборони України або суду, будуть також прирівнюватися фізичні чи юридичні особи (незалежно від громадянства, місця проживання, місце знаходження, здійснення основної діяльності тощо), які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної (зокрема господарської) діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні, введеного у зв’язку із здійсненням збройної агресії Російської Федерації проти України.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial