Прийнято закони для боротьби з неповерненням валютної виручки

9 травня 2024 року ВРУ підтримала у другому читанні законопроєкти №10168-2 та №10169-2
 

ВРУ підтримала у другому читанні законопроєкти:

  • №10168-2 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів";

  • №10169-2 "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо вдосконалення здійснення зовнішньоекономічних операцій з експорту деяких товарів"- про боротьбу з “чорним зерном” і неповерненням валютної виручки.

Про це повідомив народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Железняк.

За його словами, зазначені законопроєкти підтримали 236 та 235 депутатів відповідно.

“Корупційну правку (нові “соєві правки”) проти якої виступили всі бізнес-асоціації, збили — вона не пройшла”, — зазначив Железняк.

Документ надає Кабміну право запустити механізми, які мінімізують можливості для зловживань при експорті аграрної продукції. Це має забезпечити більші валютні надходження до держави та позитивно вплинути на стабільність національної валюти.

Проект закону №10168-2 пропонує скасувати систему експортного забезпечення для вивозу ряду агропродукції. Замість цього передбачається заборона на такі операції, як "зарахування зустрічних вимог; використання рахунків резидентів, відкритих за кордоном, для отримання грошових коштів від нерезидентів; використання інших форм грошових розрахунків з нерезидентом, що не передбачають рух коштів з-за кордону на рахунки резидентів в Україні".

Також висувається пропозиція уточнити вимоги до реквізитів податкової накладної та особливості реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, які подаються для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту, його метою є "зменшення поширених схем ухилення від оподаткування під час проведення операцій з вивезення за межі митної території України окремих сільськогосподарських продуктів (зокрема зернових та олійних культур)".

У той же час проект закону №10169 вимагає від експортерів податкової накладної надавати інформацію про реквізити до митної декларації, а також дає повноваження Мінагрополітики встановлювати мінімальні експортні ціни на зерно та олію.

Також штрафи за неподання звітів щодо КІК були скасовані до кінця воєнного стану.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial