У вівторок, 7 січня, президент Володимир Зеленський підписав закон № 4156-Х щодо створення механізму включення до переліку терористичних організацій. Зазначається, що документ набере чинності з дня, наступного за днем опублікування (9 січня).
"Метою прийняття проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо формування та ведення переліку терористичних організацій — є встановлення законодавчо визначеного механізму включення організації (групи) до переліку терористичних організацій, врегулювання процедури та визначення підстав для включення і виключення організацій до/з цього переліку", — йдеться у пояснювальній записці.
До переліку терористичних організацій (груп) вноситимуть організації, які здійснюють терористичну діяльність на території України та/або за її межами та створюють загрозу національній безпеці. Це відбуватиметься незалежно від наявності чи відсутності в них статусу юридичної особи, реєстрації уповноваженими органами України чи іноземних держав.
"Включення/виключення організації (групи) до/з Переліку здійснюється Антитерористичним центром при Службі безпеки України протягом 3 або 15 робочих днів на підставі висновку Антитерористичного центру при Службі безпеки України, погодженого із заінтересованими органами державної влади та розвідувальними органами України", — зазначено в документі.
Водночас до такого списку не потраплять політичні партії, які зареєстровані в Україні. Відомості щодо організації оприлюднюватимуться на офіційному сайті Служби безпеки України та на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.
Згідно з документом відкритими є такі відомості про терористичну організацію (групу), внесену до Переліку:
1) найменування (за наявності), у тому числі назва її відділень, філій, представництв;
2) прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівників, засновників, кінцевого бенефіціарного власника;
3) для юридичних осіб: дата і місце реєстрації, ідентифікаційний код (номер), місцезнаходження, номери банківських рахунків;
4) дата та підстава включення/виключення організації (групи) до/з Переліку;
5) вид застосованих санкцій, заходів кримінально-правового характеру (за наявності);
6) інші відомості, що ідентифікують організацію (групу) (за винятком персональних даних та інформації з обмеженим доступом).
Читайте також:
- Посилення боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму: засідання Ради та нове дослідження Держфінмоніторингу
- Оновлено порядок організації виконання окремих вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу, валютного нагляду, нагляду у сфері реалізації санкційної політики протягом дії воєнного стану