Представники МВФ підтримують збереження інструменту моніторингу способу життя

Представники Міжнародного валютного фонду підтримують кампанію декларування як інструмент моніторингу, що довела свою ефективність у виявленні необґрунтованих активів та запобіганні корупції
 

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Віктор Павлущик зустрівся з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ) у межах візиту української делегації до США.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання щодо функціонування інструменту моніторингу способу життя, результати повних перевірок декларацій та нещодавно завершену кампанію декларування, а також перспективу експертної підтримки НАЗК від МВФ.

Представники МВФ висловили підтримку збереженню інструменту моніторингу способу життя, який довів свою ефективність у виявленні необґрунтованих активів та запобіганні корупції. Особливий акцент зробили на недопущенні законодавчих змін, які можуть суттєво обмежити повноваження НАЗК щодо перевірки законності походження майна посадовців.

Голова НАЗК розповів про досягнення у сфері контролю за активами публічних службовців, зокрема успішне впровадження ризик-орієнтованого підходу до перевірки декларацій, що дозволяє ефективніше розподіляти ресурси та зосереджуватися на найбільш ризикованих деклараціях.

«Співпраця з міжнародними партнерами, зокрема МВФ, посилює антикорупційні інституції України та сприяє впровадженню міжнародних стандартів. НАЗК, як єдиний орган з формування антикорупційної політики, має всі ресурси для ефективного контролю. Наразі НАЗК реалізує імплементацію чинної Державної антикорупційної програми, а також активно розробляє наступну стратегію та програму з її виконання. Також ми маємо усі необхідні аналітичні ресурси для реалізації ефективного фінансового контролю за статками публічних службовців. Ми успішно завершили кампанію декларування за 2024 рік, не зупиняючи повні перевірки декларацій за попередні періоди і готові з травня братися за перевірки 2024 року, демонструючи спроможність України забезпечувати прозорість і підзвітність навіть в умовах війни», — зазначив Віктор Павлущик.

Нагадаємо, у березні 2025 року НАЗК закликало народних депутатів зберегти інструмент моніторингу способу життя та відхилити пропозиції змін (12374-д) до ст. 51-4 «Моніторинг способу життя суб’єктів декларування» Закону України «Про запобігання корупції». За напрямом моніторингу способу життя протягом перших трьох місяців цього року НАЗК скерувало до правоохоронних органів 15 матеріалів та обґрунтованих висновків на загальну суму 168,3 млн грн, а також шість обґрунтованих висновків з виявленими ознаками незаконного збагачення на понад 117,3 млн грн. За матеріалами НАЗК 27,2 млн грн уже стягнуто в дохід держави за рішеннями Вищого антикорупційного суду.

 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial