Посилення боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму: засідання Ради та нове дослідження Держфінмоніторингу

Державна служба фінансового моніторингу України
 

Держфінмоніторингом, використовуючи власну практику, практику інших учасників національної системи фінансового моніторингу та досвід міжнародних партнерів підготовлено типологічне дослідження на тему: «Ризики та загрози легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму в умовах військової агресії російської федерації – 2024».

У типологічному дослідженні висвітлено різновиди схем легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму, що вчиняються в умовах військової агресії росії, розкрито індикатори підозрілості, методи та інструменти схем ВК/ФТ.

Зосереджено увагу на схемах фінансування військової агресії та диверсійної діяльності, корупційних злочинах, псевдоблагодійних проєктах. Також, зроблено акцент на використанні криптовалют, які стали одним із найпривабливіших інструментів для злочинної діяльності через свою анонімність, швидкість транзакцій і недостатнє регулювання.

Результати дослідження мають практичне значення для проведення аналізу, розслідувань, виявлення та оцінки ризиків, клієнтського моніторингу, регуляторних заходів і вдосконалення стратегій та законодавства з ПВК/ФТ.
Типологія не буде розміщена на офіційному сайті Держфінмоніторингу, так як має чутливу інформацію. Вона буде адресно доведена учасникам системи.

Відбулось чергове засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

26 грудня 2024 року у Державній службі фінансового моніторингу України, у форматі відеоконференції, відбулось вісімнадцяте засідання Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі – Рада).

Участь у засіданні взяли представники основних профільних державних, правоохоронних та судових органів, задіяних в системі боротьби з відмиванням злочинних доходів.

На засіданні Ради обговорено результати участі Держфінмоніторингу у міжнародних заходах глобальної системи ПВК/ФТ та результати типологічного дослідження проведеного Держфінмоніторингом у 2024 році.

Водночас, суб’єкти державного фінансового моніторингу поінформували присутніх про результати здійснення ними нагляду за суб’єктами первинного фінансового моніторингу у сфері ПВК/ФТ з урахуванням ризик-орієнтованого підходу.

Крім того, на засіданні презентовано та схвалено оновлену Методику національного оцінювання ризиків відмивання коштів, фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення.

За результатами засідання складено протокол, який буде доведено для врахування в роботі усім членам Ради, а також розміщено на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі «Координація» / «Рада» / «Матеріали засідань».

Читайте також:

  •  
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial