FATCA: Кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжено

Кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжено

Кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжується до 1 грудня 2020 року.
 

1 липня 2014 року набрав чинності Закон Сполучених Штатів Америки «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (далі -FАТСА), що містить вимоги до іноземних фінансових організацій, зокрема щодо:

  • укладення спеціальної угоди з Податковою службою Сполучених Штатів Америки (IRS);
  • здійснення контролю за наявністю рахунків, які відкриваються платниками податків США в українських фінансових організаціях, та інформування про них Податкову службу США.

З метою імплементації положень FATCA 7 лютого 2017 року в м. Києві було вчинено Угоду між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA), яка ратифікованаЗаконом України від 29.10.2019 No 229-IX та набрала чинності 18 листопада 2019 року.

Кінцевий строк подання звіту про підзвітні рахунки

Мінфін з метою забезпечення реалізації міжнародних зобов’язань України відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) (далі – Угода FATCA) повідомляє, що на офіційному сайті Служби внутрішніх доходів США опубліковане повідомлення про перенесення у зв’язку з COVID-19 строків подання звітів про підзвітні рахунки в рамках Угоди FATCA за 2019 податковий рік для компетентних органів країн, що звітують за моделлю IGA 1, до яких відноситься і Україна, на період до 31 грудня 2020 року.

Крім цього, листом від 07.08.2020 Міністерство фінансів США повідомило, що відповідно до постанов Мінфіну США (TD 9610, 78 Fed. Reg. 5873) термін подання звітів для всіх звітуючих країн, у тому числі для України, подовжено до 31 грудня 2020 року.

Зазначені рішення, прийняті Міністерством фінансів США, змінюють терміни виконання міжнародних зобов’язань України, встановлені пунктом 5 статті 3 Угоди FATCA, стосовно надання Службі внутрішніх доходів США інформації щодо підзвітних рахунків до 30 вересня 2020 року, що в свою чергу веде до зміни строків звітування для фінансових агентів.

Відповідно до пункту 69.8.3 статті 69 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) фінансові агенти зобов’язані щороку, до 1 вересня, подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, звіт про підзвітні рахунки.

Згідно з пунктом 3.2 статті 3 Кодексу якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Підпунктом b) пункту 6 статті 4 Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) встановлено, що незважаючи на пункти 3 і 5 статті 3 цієї Угоди, Україна не зобов’язується починати обмін інформацією раніше дати, до якої вимагається подавати подібну інформацію іноземними фінансовими установами, що беруть участь, до Служби внутрішніх доходів відповідно до постанов Міністерства фінансів США.

Враховуючи зазначене, для ДПС України, яка є компетентним органом для цілей автоматичного обміну інформацією в рамках Угоди FATCA, строки подання до Служби внутрішніх доходів США звітів за 2019 податковий рік подовжено до 31 грудня 2020 року. Зважаючи на те, що у Кодексі встановлений термін звітності для фінансових агентів, який забезпечує компетентному органу місячний термін для обробки та перевірки наданої інформації, кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжуються до 1 грудня 2020 року.

За який період подаються звіти?

До цієї дати фінансові агенти повинні подати через портал IDES (International data exchange service – Міжнародна служба обміну даними) до ДПС України (центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику) звіти про підзвітні рахунки за 2019 рік та інформацію, яка стосується звітних періодів з 2014 по 2018 роки, відповідно до положень Угоди FATCA.

Засоби передачі звітності

Відповідно до Порядку заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 серпня 2020 року № 496, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 серпня 2020 року за № 810/35093, заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди FATCA фінансові агенти подають звіти до ДПС через Міжнародну службу обміну даними (МСОД – платформа IDES).

IDES - це безпечна служба керованої передачі файлів, яка доступна для FI (іноземних фінансових установ) та HCTA (податковим органам країн) для полегшення звітування щодо FATCA.

Порядок та методика використання платформи IDES докладно описані в Інструкції користувача (Публікація Служби внутрішніх доходів США 5190 (далі – Публікація СВД 5190). Публікація СВД 5190 (укр) та Публікація СВД 5190 (eng)

Для підключення до фінансовим агентам необхідно:

  • Придбати SSL-сертифікат (типи сертифікатів та центри сертифікації наведено у розділі 3 Публікації СВД 5190 або за посиланням https://www.irs.gov/businesses/corporations/digital-certificates),
  • мати GIIN (ідентифікаційний номер, що надається Службою внутрішніх доходів США для цілей звітування відповідно до Угоди FATCA). Інформація щодо реєстрації для цілей звітування відповідно до Угоди FATCA та одержання коду GIIN розміщена на вебсайті Служби внутрішніх доходів США (https://www.irs.gov/businesses/corporations/fatca-foreign-financial-institution-registration-system).
  • здійснити реєстрацію (процедуру реєстрації викладено у розділі 4 Публікації СВД 5190).

Звіти фінансових органів вважаються наданими і отриманими Службою внутрішніх доходів США у день, коли ДПС України підтвердить, і, таким чином, розкриє інформацію у IDES Службі внутрішніх доходів США, а інформація, яка передається Службою внутрішніх доходів США, вважається наданою і отриманою ДПС України у день, коли вона є доступною для завантаження з IDES (розділ 11.6 Публікації СВД 5190).

Всі проблемні питання, пов’язані із FATCA, фінансові агенти можуть направляти на адресу електронної пошти info_FATCA@tax.gov.ua, відповіді на які будуть розміщені на банері «FATCA» https://tax.gov.ua/baneryi/fatca/pitannya-vidpovidi/ або надані безпосередньо особі, яка направила запит електронною поштою.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial