ДПС створила окрему інформаційну сторінку «FATCA»

ДПС створила окрему інформаційну сторінку «FATCA»

З чим можна ознайомитися на сторінці ДПС?
 

Угода між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки щодо поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA) ратифікована Україною 29 жовтня 2019 року та набрала чинності для України 18 листопада 2019 року

Для інформування фінансових агентів з питань надання звітності про підзвітні рахунки, на виконання ЗУ «Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)» від 29.10.2019 № 229-IX, на офіційному вебпорталі ДПС створено окрему сторінку «FATCA».

На сторінці FATCA можна ознайомитись з:

Питання які вже виникли у фінансових агентів:

В які терміни ДПС буде визначено та оприлюднено інформацію про захищений канал передачі даних для цілей FATCA? Чи буде ДПС, як уповноважений орган, визначати порядок та вимоги роботи для фінансових агентів з захищеним каналом передачі даних для цілей FATCA?

Відповідно до проєкту наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку заповнення і подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для поліпшення виконання податкових правил застосування Закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA)», розміщеному 17.07.2020 на офіційному вебпорталі ДПС, фінансові агенти подають звіти до ДПС через Міжнародну службу обміну даними (МСОД – платформа IDES).

Порядок та методика використання МСОД детально описані в Інструкції користувача МСОД (Публікація Служби внутрішніх доходів США 5190 (далі – Публікація СВД 5190), англійську версію якої розміщено за адресою: http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/p5190.pdf .

Для підключення до МСОД фінансовим агентам необхідно придбати SSL-сертифікат (типи сертифікатів та центри сертифікації наведено на стор. 19 Публікації СВД 5190), мати GIIN (ідентифікаційний номер, що надається Службою внутрішніх доходів США для цілей звітування відповідно до Угоди FATCA) та здійснити реєстрацію (процедуру реєстрації викладено на стор. 21 - 26 Публікації СВД 5190).

Звіти фінансових агентів вважаються наданими і отриманими Службою внутрішніх доходів США у день, коли ДПС України підтвердить, і, таким чином, розкриє інформацію у МСОД Службі внутрішніх доходів США, а інформація, яка передається Службою внутрішніх доходів США, вважається наданою і отриманою ДПС у день, коли вона є доступною для завантаження з МСОД (стор. 99 - 101 Публікації СВД 5190).

Розглянути можливість проведення консультацій з Урядом США та/або податкової службою США щодо продовження термінів звітування для звітних фінансових установ України за періоди 2014-2019 років до 31.12.2020.

Продовження термінів звітування для звітних фінансових установ України за періоди 2014-2019 років входить до компетенції Міністерства фінансів України. Підпунктом 69.8.3 пунктом 69.8 статтею 69 глави 6 розділу ІІ Податкового Кодексу України встановлено термін подання фінансовими агентами підзвітних рахунків до 01 вересня 2020 року.

Чи буде розроблено та реалізовано інтерфейс (API) подання звітності третіми особами (АртЗвіт, Medoc і т.д.)?

Звітність подається до ДПС через МСОД.

(фото з сайту pixabay)

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial