Біла книга FATF щодо прозорості бенефіціарної власності юридичних осіб

Робоча група з фінансових заходів опублікувала довідковий документ для публічних консультацій щодо прозорості та бенефіціарної власності юридичних осіб для посилення заходів, які не дозволять злочинцям приховувати незаконну діяльність та доходи.
 

Робоча група з фінансових заходів опублікувала довідковий документ для публічних консультацій щодо прозорості та бенефіціарної власності юридичних осіб для посилення заходів, які не дозволять злочинцям приховувати незаконну діяльність та доходи, як один із пунктів її дії після четвертого пленарного засідання 21-25 червня 2021 року.

В червні міністри G7 наголосили на ефективності реєстрів бенефіціарних форм власності як інструменту вирішення цієї проблеми, одночасно погодившись впровадити та посилити власні національні реєстри інформації про бенефіціарне право власності компаній.

Покращення прозорості бенефіціарної власності було на порядку денному FATF з 2003 року, коли вона запровадила перші глобальні стандарти з цього питання. Однак взаємні оцінки та великі розслідування показали, що країни все ще не роблять достатньо для того, щоб забезпечити доступність та оновлення інформації про бенефіціарне право власності та запобігання зловживанням зловмисниками структур компаній.

"Прозорість щодо справжнього бенефіціарного володіння компаніями має вирішальне значення, щоб зупинити злочинців приховувати свою незаконну діяльність та доходи за складними корпоративними структурами", - заявила FATF. 

Біла книга, випущена для публічних консультацій, відкрита для коментарів до 27 серпня 2021 року.

Робоча група з фінансових дій розглядає можливі зміни до Рекомендації 24 щодо прозорості та бенефіціарної власності юридичних осіб. 

В даному напрямку метою FATF є:

      • зміцнення міжнародного стандарту бенефіціарної власності юридичних осіб,
      • забезпечення більшої прозорості кінцевої власності та контролю юридичних осіб,
      • забезпечити компетентним органам своєчасний доступ до адекватної, точної та актуальної інформації про бенефіціарне право власності,
      • вжити більш ефективних заходів для зменшення ризиків зловживання.
      • посилення контролю над акціями на пред'явника та номінантами.

FATF розглядає низку потенційних змін до Рекомендації 24. Робота FATF у цій галузі триває, і їй допоможуть вислуховування думок зацікавлених сторін, включаючи компанії та інші юридичні особи, фінансові установи, визначені нефінансові підприємства та професії (DNFBP) та некомерційні організації. Під час цієї консультації FATF особливо зацікавлений у вивченні поглядів компаній та інших юридичних осіб, оскільки багато змін, які зараз розглядаються, можуть вплинути на них. FATF також вітає коментарі та дані країн, що мають реєстри, а також країн, що використовують альтернативні механізми. 

Біла книга, випущена для публічних консультацій, відкрита для коментарів до 27 серпня 2021 року.

Читайте також:

Чотири країни поповнили сірий список FATF

Звіт FATF 2021:Екологічна злочинність

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial