Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє про внесення 14 російських імпортерів верстатів німецького виробника SPINNER до списку кандидатів на міжнародні та українські санкції.
Рішення було прийнято після отримання інформації про доставлення з виробничих потужностей заводу в Туреччині універсального оброблювального центру (верстату) німецького виробника SPINNER для російського АТ «Серовский механический завод» (СМЗ). росії потрібен цей верстат для реалізації програми з нарощування виробництва осколково-фугасних снарядів для російських танків, які потім використовуються у війні проти України.
Більшість російської зброї останнє десятиріччя вироблялося та продовжує вироблятися на верстатах країн G7, оскільки сама рф не має такого матеріально-технічного та технологічного забезпечення. Під час “снарядного голоду” таке обладнання стає критично важливим для рф. Вона активно використовує компанії-посередники для купівлі та доставлення стратегічно важливих верстатів, запасних частин, інструментів, програмного забезпечення та рідин для них для продовження ведення війни.
Згаданий верстат був відправлений з Туреччини та очікується російським збройним заводом наприкінці вересня. Імпортером виступає російське ООО «Юмак».
НАЗК вже надіслало офіційного листа Федеральному міністерству економіки й технології Німеччини та безпосередньо виробнику компанії Spinner, яким повідомило, що верстат був фактично проданий російській армії та буде використовуватися для виробництва боєприпасів країни-агресорки.
Після початку повномасштабного вторгнення обсяг постачання обладнання Spinner до рф у 2022-2023 рр. збільшився на понад 500%.
Серед компаній, які також допомагають рф в обході санкцій потрапили до списків кандидатів на санкції:
- ООО “МАШИН ГРУПП”
- ООО “МАШЭКС-СЕРВИС”
- ООО “ВЕГА – ОМ”
- ООО “АВБИС”
- ООО “НОВОКОМІНВЕСТ”
- ООО “ИТБ СЕРВИС”
- ООО “АРТ-МЕХАНИКС”
- ООО “ДВКЦ”
- ООО “ЦЕНТР ИНЖЕНЕРНЫХ РЕШЕНИЙ”
- ООО “НЕВИЗ”
- ООО “ШПИННЕР ТЕХНОЛОДЖИ”
- ООО ТТК “КАММАРКЕТ”
- ООО “ШПИННЕР”
- ООО «ЮМАК»
Читайте також:
- ФДМУ запускає реєстр санкційних активів
- Законопроєкт АРМА щодо відновлення управління корпораціями рф винесено на розгляд
- НАЗК додали до переліку міжнародних спонсорів війни одну з найбільших діамантових компаній
- Як перевірити ділових партнерів на обхід ними санкцій проти росії
- Міжнародною робочою групою запропоновано ряд заходів щодо посилення нагляду над несанкціонованою співпрацею з рф