НАЗК додали до переліку міжнародних спонсорів війни одну з найбільших діамантових компаній

Індійська компанія продовжує співпрацювати з агресором попри накладені санкції
 

НАЗК зазначив, що одну з найбільших у світі компаній з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK) віднесено до переліку міжнародних спонсорів війни.

Індійська компанія продовжує співпрацювати з агресором, закуповуючи алмази в росії, попри санкції введені проти рф у цій сфері. У 2023 році компанія втричі збільшила закупівлю алмазів в рф, порівняно з 2021 роком.

Індія є одним з основних покупців алмазів, насамперед дрібної алмазної сировини з росії, і найбільшим у світі центром виробництва діамантів. Приблизно три чверті алмазів надходять з росії, але до них не додають жодних офіційних документів, які могли б підтвердити їхнє походження.

Попри міжнародні санкції, які були введені у квітні 2022 року проти найбільшого видобувача алмазів у світі, російської «Алроси», SRK продовжила скуповувати алмази в рф, укладаючи «таємні угоди» з купівлі дорогоцінних каменів на сотні мільйонів доларів. 

Так, за 2021 рік Shree Ramkrishna Exports закупила в росії алмазів на понад 59 млн дол. США, а вже у 2022 році, після застосування західних санкцій проти росії, — на понад 198 млн дол. США. У 2023 році компанія також активно продовжує співпрацю з агресором. Тільки за перше півріччя, вона закупила алмазів на суму понад 132 млн дол. США, що втричі більше ніж в 2021.

Загалом у 2022 році росія експортувала алмазів на 3,8 млрд дол. Але навіть такі незначні порівняно з доходами від продажу нафти суми мають для рф велике значення, оскільки дозволяють фінансувати ведення війни проти України та утримувати свою економіку.

У грудні 2021 року член ради директорів компанії Арпіт Нарола в бесіді з кореспондентом російсього ТАСС зазначив, що взаємодію росії та Індії в алмазній галузі можна назвати прекрасним прикладом того, як дві далекі одна від одної країни можуть співпрацювати в інтересах одна одної, оскільки весь світ носить російські алмази з індійським огранюванням:

«Ми активно розвиваємо відносини з росією. З вашої країни ми отримуємо якісні сирі (необроблені) камені», - повідомили в компанії. 

Таким чином, в той час як інші західні компанії обходять російський ринок стороною, Shree Ramkrishna Exports активно скуповує російські алмази на вигідних умовах, тим самим активно спонсорує агресію проти України. 

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial