Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) на своєму сайті опублікувала Методологію FATF для оцінки відповідності Рекомендаціям FATF та ефективності систем ПВК/ФТ (зі змінами від червня 2023р.)
FATF на постійній основі проводить взаємну оцінку рівня виконання її членами Рекомендацій FATF. Це експертні оцінки, коли учасники з різних країн оцінюють іншу країну. Методологія FATF для оцінки відповідності Рекомендаціям FATF та ефективності систем ПВК/ФТ визначає процес оцінювання.
Оцінки зосереджуються на двох сферах: ефективності та технічній відповідності .
- Акцент будь-якої оцінки робиться на ефективності. Країна повинна продемонструвати, що в контексті ризиків, яким вона піддається, вона має ефективну систему захисту фінансової системи від зловживань. Команда з оцінки розглядатиме 11 ключових сфер, або найближчих результатів, щоб визначити рівень ефективності зусиль країни.
- При здійсненні оцінки також перевіряється, чи виконала країна всі технічні вимоги кожної з 40 Рекомендацій FATF у своїх законах, постановах та інших правових інструментах щодо боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового знищення.
Звіт про взаємну оцінку містить поглиблений опис та аналіз системи країни для запобігання злочинним зловживанням фінансовою системою, а також цілеспрямовані рекомендації для країни щодо подальшого зміцнення її системи.
Методологія використовуватиметься FATF, регіональними органами типу FATF (FSRB) та іншими оціночними органами, такими як МВФ і Світовий банк. Методику прийнято 22 лютого 2013 року та регулярно оновлюється.
Читайте також:
- Цільове оновлення щодо впровадження стандартів FATF до віртуальних активів і постачальників послуг віртуальних активів
- «Сірий» список FATF поповнився новими країнами
- Чому росія так боїться потрапити до “страшних” списків FATF