Президент Володимир Зеленський підписав закон № 4366 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)», який дозволяє сплачувати податки та комуналку електронними грошима. Про це повідомляє сайт «Мінфін» з посиланням на повідомлення одного з авторів законопроєкту, депутата Ольгу Василевську.
Згідно із пояснювальною запискою, депутати передбачили можливість сплати електронними грошима податків і зборів, комунальних послуг; здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) з використанням електронних грошей платниками єдиного податку І-ІІІ групи.
При цьому вимоги щодо можливості відкриття та ведення рахунків у електронних грошах поширюються виключно на клієнтів, які стали на облік у контролюючих органах.
Законодавці таким чином планують зробити усі платежі в Україні більш прозорими та звузити можливості для уникнення оподаткування.
Крім того, законопроєкт прирівнює до доходів, що підлягають оподаткуванню, доходи надавачів платіжних послуг, а також продовжує термін для переліцензування операторів платіжних послуг з 1 лютого до 1 травня 2023 року.
Раніше народний депутат Ярослав Железняк так прокоментував законопроєкт в своєму телеграмі:
«Там багато позитивних новацій для розвитку cashless-розрахунків в Україні, але з найбільш цікавого та інноваційного:
- Легалізуємо електроні гроші та прирівнюємо рахунки електронних гаманців до рахунків банків;
2. Можна сплачувати електронними грошима податки (правда на Казначейство все одно зайде фіат)
3. Також буде можливість і комуналку електронними грошима сплатити, якщо ж звичайно буде їх приймати ваш постачальник послуг.
Железняк зазначив, що на час війни обіг електронних грошей в Україні обмежений, «так що це вже після нашої перемоги». Також додав, що не слід плутати крипту та електроні гроші - це зовсім різні речі.
Нагадаємо, що ВРУ продовжила строк дії ліцензій на переказ коштів до 1 травня 2023 року (раніше, цей строк був до 1 лютого 2023 року). Відповідно, небанківські фінансові установи, які мають ліцензії на переказ коштів, та планують продовжувати надавати платіжні послуги в майбутньому, отримують більше часу для підготовки документів для проходження процедури “переліцензування”, згідно з вимогами Національного банку України.
Читайте також:
- НБУ представив учасникам платіжного ринку та ринку віртуальних активів проєкт концепції е-гривні
- В Україні з’явиться цифрова гривня
- Криптовалюта: види та їх особливості