Євросоюз ухвалив 12-й пакет санкцій проти росії

Новий пакет санкцій передбачає розширення економічних та персональних обмежень, а також посилення боротьби з обходом санкцій
 

Рада ЄС ухвалила сьогодні дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв’язку з продовженням агресивної війни росії проти України. Ці заходи націлені на важливі сектори російської економіки та ускладнюють обхід санкцій ЄС.

Ключові моменти:

  • Заборона на алмази: ЄС забороняє прямий та непрямий імпорт, придбання або передачу діамантів з рф з наступного року. Це стосується як необроблених, так і оброблених діамантів, а також ювелірних виробів з них.
  • Заборона реекспорту до росії: ЄС вимагає від своїх експортерів забороняти реекспорт до росії і реекспорт для використання в росії особливо чутливих товарів і технологій.
  • Контроль над імпортом та експортом: До санкційного списку додано 29 нових суб'єктів, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс росії. Також розширено список обмежених товарів, що можуть сприяти технологічному посиленню російського оборонного та безпекового сектору.
  • Обмеження на імпорт: Нові обмеження на імпорт товарів, що приносять росії значні доходи, на суму €2,2 млрд на рік, включаючи чавун, мідні та алюмінієві дроти, фольгу, труби та труби. Також запроваджено нову заборону на імпорт зрідженого газу (LPG) з 12-місячним перехідним періодом.
  • Боротьба з обходом санкцій: Заборона для російських громадян володіти, контролювати або обіймати будь-які посади в керівних органах юридичних осіб, що надають послуги гаманців для криптоактивів, а також розширення заборони на надання послуг з управління підприємствами та промисловим дизайном і виробництвом. ЄС вводить вимоги щодо сповіщення для переказу коштів за межі ЄС будь-якою юридичною особою, заснованою в ЄС, яка належить або контролюється юридичною особою, заснованою в росії, або російським громадянином або фізичною особою, яка проживає в росії.
  • Посилення контролю за ціною на нафту: Рада запроваджує жорсткіші правила відповідності, щоб підтримати впровадження обмеження цін на нафту та придушити обхід. Крім того, посилений механізм обміну інформацією дозволить краще ідентифікувати судна та організації, які здійснюють оманливі дії, такі як перевезення з судна на судно, що використовується для приховування походження або призначення вантажу та маніпуляцій з AIS під час транспортування російської сирої нафти та нафтопродуктів.
  • Індивідуальні санкції: Санкційні списки розширили значною кількістю додаткових фізичних осіб і організацій.

Цей пакет санкцій демонструє послідовну позицію ЄС щодо підтримки України та протидії російській агресії. Він спрямований на ослаблення можливостей росії фінансувати війну та на посилення тиску на її керівництво.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial