Відкриття інформації про фінансову звітність компаній — це важливий етап у детінізації ринку та ще один крок до прозорості економіки держави.
 

Фінансова звітність компаній — один з найбільш затребуваних та пріоритетних наборів даних для бізнесу та суспільства. Відтепер вона стала відкритою, повідомляється на Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Державна податкова служба оприлюднила їх на Єдиному порталі відкритих даних та на власному веб-порталі. Кожен може ознайомитись з реальним фінансовим становищем компаній та розміром сплачених ними податків до бюджету.

Розуміння ринку дозволяє створити якісний та потрібний продукт, в цілому розвиває бізнес в Україні та відкриває можливості для зростання іноземних інвестицій. Тепер бізнес зможе:

      • об'єктивно оцінювати свою компанію відносно інших конкурентів і розуміти свою частку ринку
      • бачити підставні компанії-одноденки
      • зробити переговорний процес з потенційними бізнес-партнерами більш прозорим
      • краще розуміти, на яких умовах вести переговори
      • пришвидшити підписання договорів — в деяких випадках директор не може самостійно підписувати угоди, якщо сума контракту перевищує половину чистих активів компанії.

Набір містить інформацію за 2020 рік про доходи та збитки, інформацію про оборотні активи, фінансові результати, власний капітал, інформацію про кредиторську та дебіторську заборгованості понад 500 тисяч суб’єктів господарювання платників податку на прибуток.

“Тривалий час бізнес в Україні не мав легального доступу до фінзвітності. У результаті, підприємці не могли приймати зважених рішень про співпрацю з партнерами, а іноземні компанії — оцінити реальну ситуацію на ринку України. Розуміння ринку дозволяє створити якісний та потрібний продукт, в цілому розвиває бізнес в Україні та відкриває можливості для зростання іноземних інвестицій”, — написав Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.

Відкриття інформації про фінансову звітність компаній — це важливий етап у детінізації ринку та ще один крок до прозорості економіки держави. Знадобилося більше трьох років, аби її публікували у формі відкритих даних. Раніше ця інформація була конфіденційною. Виключення становили приватні акціонерні товариства — їхня звітність була відкритою і вони були зобов’язані її регулярно публікувати.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial