Які документи необхідно подавати учасникам небанківського ринку при розкритті інформації про свою структуру власності?

Презентація зустрічі НБУ з учасниками ринку на тему "Подання документів про структуру власності: практичні аспекти"
 

“Більшість учасників небанківського ринку чекає «останнього дня», щоб розкрити інформацію про свої структури власності. Принаймні до такого висновку приходять фахівці НБУ, враховуючи кількість компаній, які вже звернулися до регулятора. Сьогодні лише 10 страховиків та 39 фінкомпаній подали необхідні документи. А деякі компанії надали не повний пакет документів, а лише один чи кілька“, - повідомляє регулятор на своїй сторінці у Facebook.

Цілком зрозуміло, що у гравців небанківського ринку виникають запитання щодо вимог до розкриття структур власності. Це нові правила. Тому Національний банк намагається максимально повно відповісти щодо кожного конкретного випадку та допомогти компаніям адаптуватися.

Національний банк закликає учасників ринку не баритися та вчасно – до 17 червня – подати повну інформацію. Про це на зустрічі з учасниками ринку наголосив директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз.

«На жаль, зараз ми бачимо невтішну ситуацію із розкриттям та прозорістю структур власності. Наприклад, на страховому ринку ситуація виявилася гіршою, ніж наші попередні оцінки. Структури власності понад 100 страховиків мають ознаки непрозорості. Крім цього, ми бачимо пряму залежність:  якщо структура власності установи непрозора, то вона зазвичай не виконує й інших вимог законодавства та нормативно-правових актів. Часто проблема на одному із «фронтів» означає й проблеми за іншими напрямками», – зазначив Олександр Бевз.

Національний банк закликає подавати документи про структури власності, навіть якщо вони не відповідають вимогам. Адже, якщо учасник ринку повідомить до дедлайну, що його структура власності не відповідає вимогам, то він виграє собі час. Фактично ці компанії отримають ще до чотирьох місяців, щоб вирішити проблему унормувати свою структуру.

            Презентація зустрічі охоплює огляд таких п’яти аспектів:

Нижче в схематичній формі подано інформацію про форму подання документів про структуру власності НФУ,

а також схематичне зображення структури власності НФП:

Під час зустрічі фахівці НБУ також відповіли на запитання учасників ринку та розповіли про типові помилки під час подання документів про структури власності та шляхи їх вирішення, серед яких:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial