На яку адресу контролюючий орган направляє запит щодо пояснень інформації, наданої декларантом у одноразовій добровільній декларації та хто не може бути декларантом

Роз’яснення податківців: На яку адресу декларанта одноразової (спеціальної) добровільної декларації контролюючим органом направляється запит щодо надання ним пояснень та підтверджуючих документів та хто не може бути декларантом?
 

Пресслужба Державної податкової служби України надає роз’яснення стосовно податкової адреси  при подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Відповідно до п.п. 6.1 п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ одноразова (спеціальна) добровільна декларація (далі – Декларація) – це декларація, в якій відображаються, зокрема, відомості про декларанта, достатні для його ідентифікації (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або у визначених ПКУ випадках – серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України).
Крім того, формою Декларації передбачено зазначення декларантом своєї податкової адреси (місця проживання).

Отже, запит щодо надання декларантом пояснень або підтверджуючих документів направляється контролюючим органом за адресою, яка зазначена таким декларантом у поданій Декларації. При цьому, інформація про направлення зазначеного запиту буде відображатися також у Електронному кабінеті декларанта.

Крім цього, у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області наголошують, що декларантами не можуть бути:

      • особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є:
        • а) малолітніми/неповнолітніми;
        • б) недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
      • особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).
      • особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».

Читайте також:

Як здійснюється перевірка одноразової (спеціальної) добровільної декларації

Як подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію через вебпортал ДПС: покроковий алгоритм

Відповідь податківців на питання: Чи має право ФО – декларант відобразити у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації наявність криптовалюти?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial