ЄС прийняло нові правила щодо боротьби з відмиванням грошей

Європарламент ухвалив пакет законів
 

Європейський парламент прийняв пакет законів, які посилюють інструментарій ЄС для боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.  Повідомляє пресслужба Європейського парламенту.

Нові закони гарантують, що люди з законними інтересами, включаючи журналістів, медіа-професіоналів, організації громадянського суспільства, компетентні органи та наглядові органи, матимуть негайний, нефільтрований, прямий і вільний доступ до інформації про бенефіціарну власність, яка зберігається в національних реєстрах і взаємопов’язана в ЄС. рівень. Окрім поточної інформації, реєстри також включатимуть дані щонайменше за п’ять років.

Закони також надають підрозділам фінансової розвідки (ПФР) більше повноважень аналізувати та виявляти випадки відмивання грошей і фінансування тероризму, а також призупиняти підозрілі операції.

Широкомасштабна належна обачність

Нові закони передбачають посилені заходи належної перевірки та перевірки особи клієнтів, після чого так звані зобов’язані особи (наприклад, банки, менеджери активів і криптоактивів або агенти з нерухомості) повинні повідомляти про підозрілу діяльність ПФР та іншим компетентним органам. З 2029 року професійні футбольні клуби вищого рівня, які беруть участь у фінансових операціях високої вартості з інвесторами або спонсорами, включаючи рекламодавців і трансфери гравців, також повинні будуть перевіряти особи своїх клієнтів, контролювати транзакції та повідомляти про будь-які підозрілі операції до ПФР.

Законодавство також містить положення про підвищену пильність щодо надбагатих осіб (загальний статок становить щонайменше 50 000 000 євро, за винятком їхнього основного місця проживання), загальноєвропейський ліміт у 10 000 євро на готівкові платежі, за винятком між приватними особами в не- професійний контекст, а також заходи для забезпечення дотримання цільових фінансових санкцій та уникнення обходу санкцій.

Центральна сторожова

Для нагляду за новими правилами боротьби з відмиванням грошей у Франкфурті буде створено новий орган – Управління з боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (AMLA) . AMLA буде відповідати за безпосередній нагляд за найризикованішими фінансовими установами, втручання у разі збоїв нагляду, діючи як центральний центр для наглядових органів та посередництво у суперечках між ними. АМЮК також контролюватиме виконання адресних фінансових санкцій.

Пакет заходів щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ) складається з шостої директиви щодо боротьби з відмиванням грошей (ПВК) (прийнятої 513 голосами «за», 25 «проти» та 33 утрималися), «єдиного зводу правил ЄС». » (прийнято 479 голосами «за», 61 «проти» та 32 утрималися) та положення про Управління з боротьби з відмиванням грошей (AMLA) (прийнято 482 голосами «за», 47 «проти» та 38 утрималися).

Наступні кроки

Закони також мають бути офіційно прийняті Радою перед публікацією в Офіційному журналі ЄС.

Прийнявши закон, парламент відповідає на вимоги громадян, висунуті у висновках Конференції майбутнього Європи, зокрема на пропозиції 16(1) та 16(2) щодо запобігання ухилянню від сплати податків та співпраці у сфері корпоративного оподаткування.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial