FATF вивчає можливості, які можуть запропонувати технології для вдосконалення зусиль, спрямованих проти відмивання грошей та фінансування тероризму.
 

«Технології трансформують спосіб роботи та життя, що забезпечує значну ефективність та економію коштів у багатьох сферах. FATF вивчає можливості, які можуть запропонувати технології для вдосконалення зусиль, спрямованих проти відмивання грошей (AML) та фінансування тероризму (CFT)», - йдеться в інформаційному повідомленні FATF.

Нові технології протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму стосуються:

      • інноваційні навички, методи та процеси, які використовуються для досягнення цілей, що стосуються ефективного впровадження вимог протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму або
      • інноваційні способи використання усталених технологічних процесів для дотримання зобов’язань щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.
Робота FATF зосереджена на трьох різних сферах: 

1.Можливості та виклики нової технології, щоб допомогти приватному сектору та наглядовим органам ефективніше впроваджувати заходи щодо відмивання коштів та фінансування тероризму.

Цей проект FATF спрямований на:

      • підвищення обізнаності та виявлення можливостей для використання нових та існуючих технологічних рішень;
      • визначення умов, політики та практики, які можуть допомогти підтримці розробки та впровадження нових технологій, що сприяють ефективності та результативності AML/CFT;
      • вивчення регуляторних перешкод або інших факторів, що перешкоджають успішному впровадженню нових технологій.

2.Роль об’єднання даних, спільної аналітики та захисту даних, підведення підсумків технологій, що сприяють вдосконаленій аналітиці AML/CFT у межах регульованих організацій або спільній аналітиці між фінансовими установами, одночасно дотримуючись національних та міжнародних правових основ конфіденційності та захисту даних.

Цей проект FATF спрямований на:

      • вивчення комерційно доступних та нових технологій, що сприяють вдосконаленій аналітиці AML/CFT у межах регульованих організацій;
      • розглядає технології, які дозволяють проводити спільну аналітику між фінансовими установами, одночасно дотримуючись національних та міжнародних правових основ конфіденційності та захисту даних.

Досягнення технологій за останні роки дозволяють фінансовим установам ефективніше аналізувати великі обсяги структурованих та неструктурованих даних та ефективніше визначати закономірності та тенденції. 

Збір даних та спільна аналітика можуть допомогти фінансовим установам краще зрозуміти, оцінити та пом'якшити ризики відмивання грошей та фінансування тероризму. Це полегшить, динамічніше, ефективніше та ефективніше визначити ці види діяльності. Це може зменшити кількість помилкових спрацьовувань, що дозволить приватному сектору виконувати вимоги вчасно і менш обтяжливо. 

Це також може допомогти запобігти злочинцям скористатися інформаційними прогалинами, оскільки вони взаємодіють з безліччю вітчизняних та міжнародних фінансових служб, кожна з яких має обмежений та частковий огляд операцій. 

Однак це може також посягати на захист особистих та основних прав.

3.Роль великих даних та передової аналітики у перетворенні можливостей оперативних установ у виявленні та розслідуванні   відмивання грошей (ML) та фінансування тероризму (FT) та розуміння ризиків ML/FT.

Цей проект FATF спрямований на:

      • допомогу операційним агенціям використати технології для зміцнення своєї оперативної спроможності та стійкості. Основна увага приділяється питанням про те, як визначити відповідні інструменти та технології та оптимізувати їх використання на різних етапах робочого циклу AML/CFT;
      • дослідження, як усунути перешкоди для будь-якої успішної цифрової трансформації;
      • охоплення питання, що стосуються безпечного, ефективного та ефективного передавання даних та обміну інформацією в державному секторі, а також між державним та приватним секторами. 

Ці проекти цифрової трансформації базуються на попередніх роботах, таких як:

Проекти спираються на дослідження та інтерв'ю із зацікавленими сторонами державного та приватного секторів, включаючи представників фінансових установ, розробників технологій та органів протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та захисту даних та приватності (DPP). 

FATF також розповсюдив Інтернет-анкету з цифрової трансформації серед національних органів влади у сфері протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму та зацікавленим сторонам приватного сектору (включаючи наукові кола, фінансових установ та розробників технологій) для виявлення різноманітних нових технологій.

FATF також організував два круглі столи на високому рівні з цифрової трансформації 10-11 березня 2021 року для відкритого та інформованого діалогу з ключовими групами, включаючи органи захисту даних, фінансові установи та розробників технологій.

Керівництво FATF щодо цифрового посвідчення досліджує, як визначити, чи придатний та надійний цифровий посвідчення для належної перевірки клієнтів. З моменту випуску в 2020 році, ці вказівки були важливим ресурсом для забезпечення доступу до важливих та безпечних фінансових послуг - особливо під час пандемії. Надійний цифровий ідентифікатор також сприяє фінансовому включенню та полегшує, дешевше та безпечніше ідентифікувати осіб у фінансовому секторі. Це також може допомогти у виконанні вимог щодо моніторингу транзакцій та мінімізувати слабкі місця в людських заходах контролю.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial