НКЦПФР врегулювала подання звітності біржами

Для порядку на товарних ринках: НКЦПФР врегулювала поданна звітності біржами.
 

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) повідомляє та  затвердила Положення про порядок складання, подання та оприлюднення товарними біржами звітних даних.

«Комісія продовжує планомірну роботу з регулювання товарного сегменту. Як і в інших напрямах, ми прагнемо тут мати чіткі та зрозумілі правила гри, і питання подання звітності – не виключення, а один із елементів «пазлу», – розповідає Іраклій Барамія, Член НКЦПФР. – Ми обговорили цей документ з учасниками ринку і колегами із інших державних органів, тож плануємо вже з весни отримувати повну інформацію від товарних бірж про їхню діяльність».

Тож, згідно до Положення, Комісія встановила такі терміни старту подачі звітності:

      • для щоденних даних – з 1 травня 2022 року;
      • для щомісячних даних – з липня 2021 року (з липня 2021 року до травня 2022 профучасники повинні подати дані до 31 червня 2022 року;
      • для щорічних даних – з 2021 року;
      • для нерегулярних даних – з 1 травня 2022 року.

Так, відтепер товарні біржі подаватимуть до НКЦПФР дані у такі строки:

      • щоденні – до 12-ої години дня, наступного за звітним;
      • щомісячні – не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним;
      • щорічні – до 30 квітня року, наступного за звітним;
      • нерегулярні – протягом трьох робочих днів з дати виникнення нерегулярних даних;
      • нерегулярних дані, які виникли у випадку ситуації цінової нестабільності, – протягом 24 годин з моменту встановлення факту її виникнення.

При цьому в регуляторі потурбувались і про умовно перехідний період. Так, термін подання до щомісячних даних за липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2021 року – до 30 червня 2022 року включно. Також положення містить для зручності профучасників всі форми довідок, необхідні для складання і подання такої звітності.

«Для регулятора і, переконаний, ринка в цілому важливо чітко врегулювати роботу товарного ринку, адже він має стати запорукою розвитку похідних інструментів», – додає комісіонер.

Положення набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, крім пункту 2 розділу І, де йде мова про поширення вимог документу на юридичних осіб, які мають ліцензію на провадження діяльності з організації укладання деривативних контрактів на товарних біржах тощо.

Читайте також:

Як інвестори зможуть заробити на муніципальних облігаціях у 2022 році

Яка ставка збору застосовується при придбанні державних облігацій

Нацкомісія з цінних папері та фондового ринку оновила ліцензійні умови для деяких професійних учсників

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial