Яка ставка збору застосовується при декларуванні державних облігацій

Одноразове декларування: Ставка збору, яка застосовується при декларуванні державних облігацій.
 

Головне управління Державної Податкової служби у Чернівецькій області інформує, що сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9-4 розд. XX Податкового Кодексу України (далі ПКУ), ставки 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01.09.2021р. до 31.08.202р. до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9-4 розд. XX ПКУ).

Платник податків може також, як альтернативу, обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Відповідно до п. 1 ст. 16 Закону України від 23.02.2006 № 3480-IV «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» (у редакції від 19.06.2020 № 738-IX) державні облігації України можуть бути:

   • довгостроковими – із строком обігу понад п’ять років;
   • середньостроковими – із строком обігу від одного до п’яти років;
   • короткостроковими – із строком обігу до одного року.

Державні облігації України поділяються на:

   • облігації внутрішньої державної позики України;
   • облігації зовнішніх державних позик України.

Отже, при придбанні декларантом середньострокових та/або довгострокових державних облігацій України без права дострокового погашення, у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації, застосовується ставка Збору у розмірі 2,5%.

Читайте також:

Закон № 1944: новації оподаткування

Як подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію через вебпортал ДПС: покроковий алгоритм

Добровільне декларування: Мінфін вніс зміни у форму «нульової» декларації відповідно до яких публічні діячі не являються декларантами

Питання дня. Який документ повинна надати контролюючому органу ФО – резидент, яка отримала іноземні доходи, якщо податки сплачувались за межами України

Активи, які не можуть бути об’єктами декларування

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial