Методологія оцінки технічної відповідності рекомендаціям FATF та ефективності систем  AML/CFT/CPF

CPF - це документ, що визначає стандарти та процеси для оцінювання, наскільки країна відповідає вимогам FATF у цих сферах
 

FATF оцінює виконання кожною країною Рекомендацій FATF та її дії щодо боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення на постійній основі. Методологія оцінки технічної відповідності Рекомендаціям FATF та ефективності систем AML/CFT/CPF (скорочено Методологія FATF) встановлює процес оцінки, який зосереджується на двох різних напрямках:

  • Ефективність - кожна оцінка буде значною мірою зосереджена на ефективності, щоб забезпечити, що країни впроваджують і використовують закони, регуляції та політики, що ухвалюються. Країна повинна продемонструвати, що в контексті ризиків, яким вона піддається, у неї є ефективна структура для захисту фінансової системи від зловживань. Також буде більше уваги приділятися основним ризикам і контексту. Це забезпечить, що країни та оцінювачі, які їх перевіряють, зосереджуються на тих сферах, де ризики найвищі, а не лише на зонах з меншим ризиком, де відносно легше розпочати розслідування та забезпечити засудження. Оцінювальна команда розгляне 11 ключових областей або негайних результатів, щоб визначити рівень ефективності зусиль країни.
  • Технічна відповідність - кожна оцінка також розглядає, чи має країна всі необхідні закони, регуляції та правові інструменти, відповідно до технічних вимог 40 Рекомендацій FATF. Ця правова, регуляторна та операційна структура є основою для ефективної системи, що позбавляє злочинців прибутків від їхніх злочинів, а терористів - від їхнього фінансування, запобігаючи шкоді, яку вони можуть завдати суспільству.

FATF внесла зміни до своєї методології оцінки у 2022 році. У 2024 році FATF розпочала п'ятий раунд оцінок відповідно до цієї методології, і регіональні органи FATF поступово використовуватимуть цю методологію після завершення попереднього раунду оцінок.

Методологія FATF 2013 року для оцінки відповідності Рекомендаціям FATF та ефективності систем AML/CFT, а також процедури для четвертого раунду взаємних оцінок AML/CFT FATF продовжуватимуть застосовуватися до країн, які оцінюються в рамках попереднього раунду оцінок і пов'язаних процесів подальшого моніторингу.

Методологія оцінки FATF (2022)

Звіт про взаємну оцінку надає глибокий опис і аналіз системи країни щодо запобігання кримінальному зловживанню фінансовою системою, а також сфокусовані рекомендації для країни з метою подальшого зміцнення її системи. Це є початковою точкою для країни, оскільки визначає пріоритетні дії, які країна повинна здійснити для зміцнення національних рамок і підвищення ефективності своїх дій у рамках AML/CFT/CPF. Рекомендації з звітів про взаємну оцінку будуть більш орієнтованими на результати, зосередженими на конкретних діях та часових рамках для боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Методологія буде використовуватися FATF, регіональними органами FATF (FSRBs) та іншими оцінювальними органами, такими як МВФ та Світовий банк. Методологія була ухвалена в лютому 2022 року та регулярно оновлюється. Раунд взаємних оцінок, заснований на методології, ухваленій у 2022 році, триватиме шість років, що значно коротше, ніж попередні раунди, які тривали в середньому 10 років.

Ревізія Методології оцінки технічної відповідності Рекомендаціям FATF та ефективності систем AML/CFT/CPF: FATF переглянула методологію оцінки у 2022 році після всебічного аналізу результатів так званого четвертого раунду взаємних оцінок (на основі Методології оцінки 2013 року). Цей аналіз, "Звіт про стан ефективності та відповідності стандартам FATF", розглянув, що працювало добре, і області, де країни потребували покращення. Використовуючи цю інформацію, FATF внесла низку змін до Методології та процедур, які будуть застосовані до наступного раунду взаємних оцінок, який розпочнеться, коли всі члени будуть оцінені за Методологією 2013 року.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial