Конференція високого рівня FATF з екологічної злочинності

Міжнародні організації провели зустріч з FATF з метою обговорення шляхів боротьби з відмиванням коштів, отриманих в результаті екологічних злочинів.
 

7 грудня 2021 р. керівники міжнародних організацій, в тому числі Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC), ЮНЕП, CITES вперше зустрілися з FATF, щоб обговорити, шляхи розвитку партнерства з метою боротьби з відмиванням коштів отриманих в результаті екологічних злочинів.  Екологічні злочини щороку приносять від 110 до 281 мільярда доларів США злочинних доходів і включають незаконні рубки, незаконний видобуток, скидання відходів та інші злочини. Президент Робочої групи з фінансових заходів (FATF) д-р Маркус Плеєр відзначив, що боротьба з відмиванням грошей, пов’язана з екологічними злочинами, є значно масштабнішою, та допоможе зберегти клімат.

Транснаціональні злочинні угруповання, причетні до екологічних злочинів і торгівлі дикою природою, часто пов’язані з іншими, важчими злочинами, такими як торгівля наркотиками, незаконна контрабанда зброї та торгівля людьми. Під час свого головування в Німеччині FATF визначила пріоритет -  надання допомоги країнам у розслідуванні з екологічних злочинів, для виявлення та знищення організованих злочинних мереж.

Конференція була зосереджена на двох темах:

  1. Як країни та приватний сектор можуть оцінити свою схильність до фінансових потоків від екологічних злочинів;
  2. Як країни, міжнародні організації та приватний сектор можуть працювати разом для боротьби з цією загрозою. 

Доповідачі вказали на необхідність визначення пріоритетності збору даних, антикорупційних зусиль та ефективного впровадження Стандартів FATF, у тому числі, щодо прозорості власності компаній, як ключових напрямків діяльності. У той час як у багатьох країнах спостерігається прогрес, наприклад, збільшення фінансової розвідки, усі доповідачі погодилися, що досі існує потреба у глобальному фокусі на відмиванні грошей, пов’язаному з екологічними злочинами. Доповідачі погодилися, що FATF, агентства ООН та інші зацікавлені сторони повинні надавати пріоритет тісній співпраці та обміну передовим досвідом, щоб допомогти державному та приватному секторам вжити ефективних заходів. 

FATF додала кілька прикладів екологічних злочинів до глосарію FATF, щоб роз’яснити для країн типи злочинів, які підпадають під цю категорію.

Нагадаємо, що екологічна вразливість виділена окремою підкатегорією у виявленні національних вразливостей в «Горизонтальному огляді звітів про взаємні оцінки країн у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму».

Читайте також:

Горизонтальний огляд звітів про взаємні оцінки країн у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial