Адміністрація президента США Джо Байдена розробляє заходи щодо посилення санкцій проти Росії, спрямовані на те, щоб Кремль не міг їх уникати. Про це повідомляє сайт «Мінфін» з посиланням на The Wall Street Journal.
Чиновники адміністрації кажуть, що мета другого етапу — перекрити всі шляхи, що залишилися, що забезпечують доходи й імпорт, необхідні президенту Володимиру Путіну для ведення війни, навіть попри те, що Європа продовжує закуповувати значні обсяги нафти і газу в Росії.
Це означає націлювання на іноземні банки та криптовалютні платформи, які допомагають Росії підтримувати доступ до міжнародних валют, захоплення банківських рахунків та корпоративних активів олігархів, занесених до чорного списку, та покарання іноземних компаній, викритих в експорті заборонених товарів до РФ.
Це також означає спроби переконати такі країни, як Китай та Індія, які не приєдналися до західної кампанії економічного тиску на РФ, скоротити потік грошей та експорту, які все ще надходять до Росії.
Причиною посилення санкцій співрозмовники WSJ називають те, що, попри нинішні обмеження, Росія продовжує отримувати надприбутки від продажу енергоносіїв через різке зростання цін на них.
Серед головних побоювань у Вашингтоні називають співпрацю Росії та Китаю: останній продовжує постачати Москві деякі технології, які можуть використовуватися у військовій промисловості - наприклад, процесори та іншу електроніку.
Також співрозмовники адміністрації Байдена згадують дані про нібито продаж Росії кількох сотень іранських безпілотників і можливу співпрацю Москви і Тегерана, який десятиліттями живе в умовах санкцій Заходу.
Читайте також:
- Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму
- Комісія Сейму Латвії підтримала визнання Росії державою-спонсором тероризму
- Велика Британія розширила список санкцій проти Росії і внесла в нього 42 нових позиції
- Прийнято Закон, який оптимізує питання примусового відчуження та вилучення майна в умовах правового режиму воєнного стану