Комісія Сейму Латвії підтримала визнання Росії державою-спонсором тероризму

KI

Комісія Сейму Латвії із закордонних справ 2 серпня схвалила проєкт резолюції про визнання насильницьких дій Російської Федерації проти України та її мешканців тероризмом, а самої РФ — державою, яка спонсорує тероризм
 

Комісія Сейму Латвії із закордонних справ 2 серпня схвалила проєкт резолюції про визнання насильницьких дій Російської Федерації проти України та її мешканців тероризмом, а самої РФ — державою, яка спонсорує тероризм.

Про це повідомляє "Європейська правда", з посиланням на джерело

У заяві сказано, що Росія цілеспрямовано нападає на цивільне населення України, використовуючи страждання та залякування як інструмент для спроб деморалізувати народ та збройні сили України, паралізувати дієздатність української держави, для спроб окупувати Україну. Депутати зазначили, що Росія здійснює це насильство задля досягнення політичних цілей.

Члени комісії категорично засудили військову агресію РФ і широкомасштабне вторгнення в Україну, яке здійснюється за підтримки та участі правлячого режиму Білорусі, а також закликали євроатлантичну спільноту та інших союзників терміново посилити та ввести всеосяжні санкції проти РФ, щоб припинити можливості російської армії продовжувати її агресію проти України.

"У затвердженій комісією заяві міститься заклик і до інших країн висловити таке саме ставлення до Росії — прямо визнати її державою, яка підтримує тероризм", - сказав голова комісії Ріхард Колс.

Він пояснив, що комісія попросить Сейм ухвалити резолюцію на найближчому засіданні. Швидше за все, це відбудеться 11 серпня.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс у неділю знову закликав Європейський Союз визнати Росію державою-спонсором тероризму, оскільки її дії багато в чому нагадують "Ісламську державу".

"Ми бачимо всю жорстокість російських сил, які насправді багато в чому нагадують ІДІЛ, яку ми завжди називали терористичною організацією. Назвімо речі своїми іменами", – пояснив він.

Як повідомлялося, Сенат США у минулу середу одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити Росію державою-спонсором тероризму за її дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial