Спливає термін подання КІК – Звіту для юридичних осіб

Нагадує ДПС по роботі з великими платниками податків про граничні терміни
 

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звертає увагу, що 01.03.2024 спливає термін подання Звіту про контрольовані іноземні компанії (далі - КІК) для юридичних осіб.

Правила про контрольовані іноземні компанії почали діяти в Україні з 1 січня 2022 року. Це означає, що у фізичних та юридичних осіб, які володіють прямо або опосередковано часткою в іноземній компанії, або контролюють іноземну компанію, виникають зобов'язання в Україні, зокрема, щодо подання звітності та сплати податків з скоригованого прибутку КІК.

Форма та порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу затверджено наказом Мінфіну від 25.08.2022 № 254.

Для цілей податкового контролю за оподаткуванням прибутку КІК звітним (податковим) періодом є календарний рік або інший звітний період КІК, що закінчується протягом календарного року (пп. 39 2.5.1 Податкового кодексу України (далі ПКУ)).

Згідно з п. 54 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ першим звітним (податковим) роком для звіту про контрольовані іноземні компанії є 2022 рік (якщо звітний рік не відповідає календарному року – звітний період, що розпочинається у 2022 році).

При цьому, контролерам контролюючих іноземних компаній встановлено певний перехідний період для підготовки до звітування, який надає можливість подати звіти за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік, тобто у 2024 році.

Звіт про КІК необхідно подати юридичними особами одночасно з поданням податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік, а саме, до 1 березня 2024 року за 2022 – 2023 звітні роки.

Спосіб подання звіту до контролюючого органу:

  • електронна форма (щодо кожної контрольованої іноземної компанії окремо).

Звертаємо увагу, що обов’язковому декларуванню підлягають доходи від контрольованої іноземної компанії не тільки на підставі безпосереднього володіння часткою в контрольованій іноземній компанії, але, також при опосередкованому  володінні, зокрема, через інших осіб, через утворення без статусу юридичної особи, через пов'язаних осіб, та при здійсненні фактичного контролю над юридичною особою.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial