До уваги контролерів контрольованих іноземних компаній!

Граничні терміни та відповідальність за неподання звітів про КІК
 

Державна податкова служба України нагадує, що 31 грудня 2023 року спливає термін подання повного Звіту про КІК за 2022 звітний (податковий) рік відповідно до підпункту 392.5.4 пункту 392.5 статті 392 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).

Так, станом на 01.12.2023 контролюючими особами подано 389 звітів про КІК за скороченою формою, з них лише 15 % подано повних Звітів про КІК.

Кожний контролер зобов'язаний щорічно подавати звіт про КІК. Якщо в нього декілька КІК, то звіт, відповідно, подають щодо кожного КІК окремо.

До Звіту в обов'язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності КІК, що підтверджують розмір прибутку КІК за звітний (податковий) рік.

Форму Звіту про КІК затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 № 254.

Електронні форми документів розміщено на вебпорталі ДПС у рубриці "Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр електронних форм податкових документів" (форми J0108701 та F0108701).

Разом з тим, пунктом 120.7 статті 120 Кодексу, зокрема, передбачено такі штрафні санкції:

- неподання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії – тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року;

- несвоєчасне подання контролюючою особою звіту про контрольовані іноземні компанії – тягне за собою накладення штрафу в розмірі одного розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожен календарний день неподання, але не більше 50 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial