Міністерство юстиції України повідомляє, що із 7 травня поточного року набирає чинності закон про деолігархізацію. Ті, чиї прізвища буде внесено до реєстру "олігархів", – потраплять під низку обмежень.
Для того ж, аби ці обмеження не залишалися винятково в межах нашої країни, Президент дав доручення напрацювати механізм взаємодії з іноземними партнерами.
Міністр юстиції Денис Малюська повдомив, що цей механізм можна розділити на два блоки. Вони стосуються не тільки олігархів, але й інших санкцій, не в межах закону про олігархів, а в межах закону про санкції. І передовсім це робота навіть не стільки формально юридична (хоч і юридичний аспект там теж є великий), скільки щодо репутації рішень, які ухвалюватиме РНБО і ухвалює зараз. Ми будемо показувати нашим партнерам, що не займаємося подвійними стандартами, тобто, не підходимо суб’єктивно до відбору людей в олігархи чи в санкційні списки. Треба показати, що ми об’єктивно підходимо до добору, не вибираємо лише ворогів влади, і люди в списки потрапляють незалежно від політичних уподобань. Є активні критерії. Вони доведені. Бажано досягти синхронного відображення санкцій. Ми віддзеркалюємо їхні санкції, вони віддзеркалюють наші.
Юридично це можна зробити так:
- забезпечувати, щоб під кожним прізвищем було достатньо матеріалів, якими можна було би поділитися з міжнародними партнерами;
- дозволити ділитися такими матеріалами чи передбачити механізм обміну ними.
Є мета зробити санкції більш глобальними. Скажімо, більшість підсанкційних суб’єктів не живе на території України і приїжджати сюди найближчим часом не планує. Для них санкції, які діють у межах території України, особливо погоди не створюють. Відповідно, якщо ці санкції будуть глобальнішими – це буде набагато ефективнішим інструментом. І перед юридичним блоком якраз стоїть задача напрацювати механізм розкриття тієї чи іншої інформації в рамках такого взаємообміну.
Читайте також: