Рада ЄС додає Домінікану до чорного списку офшорів та вилучає Барбадос

Рада ЄС 22 лютого 2021 року переглянула список країн і територій, які не співпрацюють у наданні відомостей про офшорні активи податковим органам.
 

Рада ЄС  22 лютого 2021 року переглянула список країн і територій, які не співпрацюють у наданні відомостей про офшорні активи податковим органам, вирішивши додати Домінікану до списку юрисдикцій (Додаток I до висновків), і виключити Барбадос із цього списку.

Список включає юрисдикції у всьому світі, які або не вступили в конструктивний діалог з ЄС щодо управління податками, або не виконали своїх зобов'язань щодо впровадження реформ, необхідних для дотримання низки об'єктивних критеріїв належного управління податками. Ці критерії стосуються податкової прозорості, справедливого оподаткування та впровадження міжнародних стандартів, спрямованих на запобігання ерозії податкової бази та переміщенню прибутку.

Зміни до переліку враховують рейтинги, нещодавно оприлюднені Глобальним форумом ОЕСР з питань прозорості та обміну інформацією щодо обміну інформацією за запитом. Для цілей переліку ЄС вимагає, щоб юрисдикції принаймні  «в основному відповідали» міжнародному стандарту щодо прозорості та обміну інформацією на запит (EOIR).

Домінікана була включенена до списку ЄС, оскільки вони отримала рейтинг «частково відповідає вимогам» від Глобального форуму і досі не вирішили це питання.

Барбадос був доданий до списку ЄС у жовтні 2020 року після того, як він отримав рейтинг «частково відповідає вимогам» від Глобального форуму. Зараз він отримав додатковий огляд Глобальним форумом, і тому його було перенесено до сучасного документа (Додаток II до висновків Ради) до результатів цього огляду.

Інші оновлення

Діючий документ, включений у Додаток II до висновків, визначає юрисдикції, які ще не відповідають всім міжнародним податковим стандартам, але які взяли на себе достатні зобов’язання щодо впровадження принципів належного управління податками. Цей документ також був оновлений сьогодні, щоб відобразити різні інші зміни, схвалені Радою.

Марокко, Намібія та Сент-Люсія були виключені з документа, оскільки вони виконали всі свої зобов'язання. Ямайка була додана, оскільки вона зобов’язалася змінити або скасувати свій шкідливий податковий режим (режим спеціальної економічної зони) до кінця 2022 року.

Австралії та Йорданії було продовжено термін виконання своїх зобов'язань до тих пір, поки не очікується оцінка їх реформ Форумом ОЕСР з питань шкідливої ​​податкової практики. Мальдівам було надано чотири додаткові місяці на ратифікацію Багатосторонньої конвенції ОЕСР про взаємну адміністративну допомогу.

Туреччині було запропоновано вирішити всі відкриті питання щодо ефективного обміну інформацією з усіма державами-членами, як зазначено у висновках Ради. У цьому контексті Туреччина зобов'язується на високому політичному рівні до 31 травня 2021 року ефективно активізувати свої автоматичні відносини щодо обміну інформацією з усіма 27 державами-членами до 30 червня 2021 року .

Передумови

Список непідприємницьких юрисдикцій ЄС для цілей оподаткування було створено в грудні 2017 року. Він є частиною зовнішньої стратегії ЄС щодо оподаткування та має на меті внести вклад у постійні зусилля з просування належного управління податками у всьому світі.

Юрисдикції оцінюються на основі набору критеріїв, встановлених Радою в 2016 році. Ці критерії охоплюють податкову прозорість, справедливе оподаткування та імплементацію міжнародних стандартів, призначених для запобігання ерозії податкової бази та переміщення прибутку. Робота над списком - це динамічний процес, який неодноразово переглядався. Станом на 2020 рік він оновлюється двічі на рік. Про це ми писали: Кабінет міністрів включив Панаму до переліку офшорних зон та Євросоюз у список офшорних зон додав чотири країни.

Список наведено у Додатку I до висновків Ради щодо переліку країн ЄС, що не співпрацюють, для цілей оподаткування. Висновки також включають сучасний документ (Додаток II), який визначає юрисдикції, які ще не відповідають всім міжнародним податковим стандартам, але які взяли на себе достатні зобов'язання щодо реформування своєї податкової політики.

Після оновлення від лютого 2021 року в списку юрисдикцій, що не співпрацюють, є 12 юрисдикцій (Додаток I):

    • Американське Самоа, Ангілья, Домінікана, Фіджі, Гуам, Палау, Панама, Самоа, Сейшельські Острови, Тринідад і Тобаго, Віргінські острови США і Вануату.

Крім того, дев'ять юрисдикцій взяли на себе зобов'язання реформувати свою податкову політику і в даний час фігурують у державному документі ЄС (Додаток II):

    • Австралія, Барбадос, Ботсвана, Есватіні, Ямайка, Йорданія, Мальдіви, Таїланд та Туреччина.

Рішення Ради підготовлені Групою Кодексу поведінки Ради, яка також відповідає за моніторинг податкових заходів у країнах-членах ЄС.

Корисні посилання:

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial