У вівторок, 30 травня, Верховна Рада прийняла законопроєкт №8250 про внесення змін до Закону України «Про Фонд державного майна України» щодо оптимізації структури Фонду. Про це на своєму сайті повідомляє Судово-юридична газета. Згідно з ним, рішення ВАКС (Вищий антикорупційний суд) про конфіскацію активів російських олігархів та інших підсанкційних осіб буде виконувати Фонд державного майна України.
Зміни чекають на структуру Фонду держмайна, а саме: ліквідують регіональні відділення, діяльність буде здійснюватись через регіональні відділення (представництва), що являються відокремленими підрозділами без статусу юридичної особи, та під керівництвом єдиного центрального керівного апарату. Керівника Фонду призначатиме та звільнятиме Верховна Рада. Також Голові ФДМУ дозволять призначати та звільняти своїх заступників.
Доповнення стосуються статті 51 Закону України "Про санкції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 40, ст. 2018; із змінами, внесеними Законом України від 12 травня 2022 року № 2257 – ІХ):
- абзац третій частини першої викласти в такій редакції:
"Накладення на активи арешту, встановлення щодо них мораторію чи будь яких інших обтяжень (заборони розпоряджатися або користуватися ними), а також перебування таких активів у заставі не перешкоджає стягненню цих активів у дохід держави як санкції,
передбаченої пунктом 11 частини першої статті 4 цього Закону, а також здійсненню реєстраційних дій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань";
- частину третю викласти в такій редакції:
"3. Рішення суду про застосування санкції, передбаченої пунктом 11 частини першої статті 4 цього Закону, в день набрання ним законної сили надсилається Фонду державного майна України для визначення порядку та способу його виконання.
- Активи, щодо яких ухвалено рішення про застосування такої санкції, підлягають передачі Фонду державного майна України протягом п'яти робочих днів з дня набрання законної сили вищезазначеним рішенням суду.
- Фонд державного майна України здійснює управління такими активами, а також здійснює реалізацію таких активів, якщо вони належать резидентам держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України", у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Грошові кошти, отримані в результаті реалізації таких активів, зараховуються до Державного бюджету України та спрямовуються до фонду ліквідації наслідків збройної агресії".
Читайте також:
- Виробника “Ведмедика Барні” було включено до переліку міжнародних спонсорів війни Національним агенством з питань запобігання корупції (НАЗК).
- Антикорупційні органи готові забезпечити прозорий процес відновлення України — Олександр Новіков в ОЕСР
- НАЗК запустило OSINT-трекер на санкційному порталі
- Депутати підтримали створення державного реєстру санкцій