Мін’юст надав роз’яснення суб’єктам державної реєстрації та нотаріусам щодо документів, що посвідчують особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.
Міністерством юстиції України з метою формування єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб надано відповідне роз’яснення в частині подання документів, що посвідчують особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи.
Текст листа Міністерства юстиції України № 75872/8.4.3/32-22 від 05.09.2022 року:
"З метою забезпечення єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб в частині подання документів, що посвідчують особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи (далі КБВ), повідомляємо.
Відповідно до положень статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» (далі - Закон про реєстрацію) серед документів, що подаються заявником для державної реєстрації юридичної особи є нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є КБВ, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру. - для фізичної особи - резидента.
Пунктом 9 частини другої статті 9 Закону про реєстрацію встановлено, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про КБВ міститься, зокрема, інформація про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця.
Форма заяви щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань і органів влади) (далі - заява за формою 2), затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 листопада 2016 року за № 1500/29630 (зі змінами), містить блок «Відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи», з полем «Паспортні дані (серія/номер або номер)», а також полем для зазначення відомостей про Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (далі Унікальний номер запису в ЄДДР), яке заповнюються за наявності з метою додаткової ідентифікації особи.
Так, відомості про Унікальний номер запису в ЄДДР вносяться за наявності і бажанням та не прив'язані до інших відомостей, які вносяться щодо КБВ.
Статтею 13 Закону України «Про єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (далі - Закон) передбачено перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, та оформляються із застосуванням засобів Єдиною державного демографічного реєстру, зокрема, паспорт громадянина України (у формі картки) та паспорт громадянина України для вииїзду за кордон.
Слід зазначити, що відповідно до положень статті 10 Закону Унікальний номер запису ЄДДР присвоюється та формується автоматично під час першого внесення інформації про особу до зазначеного реєстру після завершення процедури ідентифікації такої особи з фіксацією часу, дати та відомостей про неї за заявою- анкетою (в електронній формі). Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі є незмінним.
Враховуючи вищезазначене, необхідно звернути увагу на таке:
- якщо у заяві за формою 2 у полі «Паспорті дані (серія/номер або номер)» щодо КБВ зазначено номер паспорту громадянина України (у формі картки), то нотаріально засвідчену копію такого документа надавати не потрібно;
- якщо у заяві за формою 2 щодо КБВ поле «Унікальний номер запису в ЄДДР» заповнено та у полі «Паспорті дані (серія/номер або номер)» зазначено реквізити паспорта громадянина України для виїзду за кордон, то з цього випливає висновок, що документом, який посвідчує особу КБВ, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, виданий за допомогою Єдиного державного демографічного реєстру, а отже нотаріально засвідчену копію такого документа подавати також не потрібно.
Просимо зазначену вище інформацію повторно довести до відома суб'єктів державної реєстрації. нотаріусів та провести відповідну роз'яснювальну роботу."
Читайте також: