Ринок формує суспільну думку, а FinAp надає оцінку ініціативі Міністерства цифрової інформації України щодо припинення відкритого доступу до публічної інформації

FinAp долучився до суспільного обговорення змін законодавства щодо встановлення нових правил доступу до відкритих даних під час воєнного стану в Україні та надає оцінку ініціативі припинення відкритого доступу до публічної інформації
 

Через воєнний стан, уряд обмежив доступ користувачів до Єдиного державного веб-порталу відкритих даних України, на якому розміщені державні реєстри та бази даних, які адмініструються державою, мотивуючи тим, що відкрита інформація може зашкодити інтересам національної безпеки України.

До російського вторгнення Україна була одним з лідерів за рівнем розвитку сфери відкритих даних. 

Міністерство цифрової інформації України ініціювало зміни до законодавства щодо встановлення нових правил доступу до відкритих даних під час воєнного стану в Україні: проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. №835 та від 30 листопада 2016 р. №867” . Фактично, внаслідок цих змін, припиниться надання відкритого доступу до значної частини публічної інформації.

Ринок формує суспільну думку, а FinAp долучився до суспільного обговорення вказаного проєкту постанови та надає свою оцінку ініціативі припинення відкритого доступу до публічної інформації та її вилучення з публічного доступу.

Незважаючи на повномаштабну війну, життя триває і державі потрібно забезпечити функціонування економіки та розвиток бізнесу.

Ми розуміємо, що під час дії воєнного стану певні обмеження є необхідними, але вважаємо, що таке обмеження як закриття доступу до публічних реєстрів і баз даних:

  • суперечить принципам демократичного суспільства та сприяє монополізації  державою сфери відкритих даних;
  • порушує право людини на доступ до публічної інформації, забезпечення якого гарантоване Законом України «Про доступ до публічної інформації»;
  • знижує рівень прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень;
  • знижує рівень довіри до органів влади;
  • сприяє розвитку корупції;
  • ускладнює виконання вимог законодавства в сфері фінансового моніторингу.

Слід звернути увагу, що, оскільки Україна прагне стати повноцінним членом європейського міждержавного об’єднання, то повинна виконати ряд вимог, зокрема, в сфері боротьби з відмиванням коштів (за стандартами FATF). Відкриті дані – обов'язкова умова інтеграції в Європу, отримання подальшої підтримки, можливості впровадження реформ європейського рівня.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial