Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі 8 серпня 2023 р. оголосив про 22 нові санкції щодо осіб і компаній за межами Росії, які підтримують незаконне вторгнення Путіна в Україну, а також проти 3 російських компаній, які імпортують електроніку, необхідну для російського військового обладнання. Повідомлення про це опубліковане на урядовому веб-сайті Великобританії.
Санкції впроваджено на осіб та компанії в Туреччині, Дубаї, Словаччині та Швейцарії, які підтримують незаконну війну в Україні.
Великобританія також бореться з підтримкою російської військової діяльності з боку Ірану та Білорусі
За твердженням міністра, санкції завдадуть шкоди оборонним системам Росії, перекривши доступ Путіна до іноземного військового обладнання.
Серед санкційних осіб:
- 2 турецькі компанії Turkik Union і Azu International за участь в експорті до Росії мікроелектроніки, яка є важливою для військової діяльності Росії в Україні
- Компанія Aeromotus Unmanned Aerial Vehicles Trading LLC, що базується в Дубаї, за участь у постачанні дронів і компонентів для дронів до Росії
- Громадянин Словаччини Ашот Мкртичев за його участь у спробі збройової угоди між Корейською Народно-Демократичною Республікою ( КНДР ) і Росією
- Громадянин Швейцарії Ансельм Оскар Шмукі за його роль у російському секторі фінансових послуг, у тому числі в якості голови московського офісу DuLac Capital Ltd.
Міністр також зазначив, що Великобританія і надалі буде вживати заходів для боротьби з підтримкою Іраном і Білоруссю російських військових. Велика Британія раніше запровадила санкції проти Білорусі за те, що вона продовжує активно сприяти вторгненню Росії в Україну, і заявляла про дестабілізуючу роль Ірану в глобальній безпеці, зокрема через санкції проти іранських постачальників безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які Росія використовує для нападу на українських цивільних. Санкції накладені на:
- Іранські фізичні та юридичні особи, залучені до дослідження, розробки та виробництва БПЛА для Корпусу вартових ісламської революції (КВІР)
- Білоруські оборонні організації, пов’язані з виробництвом військової техніки для білоруського режиму, що безпосередньо сприяло незаконній війні Путіна
Велика Британія також накладає санкції на 3 російські компанії, які працюють у секторі електроніки, за їхню участь у закупівлі західної мікроелектроніки, яка є необхідною для підтримки російського конфлікту в Україні.
Цей пакет санкцій є частиною серії ширших дій, спрямованих на тих, хто має важливе значення для постачання та фінансування «військової машини» Путіна, і це найбільша дія Великобританії щодо військових постачальників у третіх країнах.
Російська оборонна промисловість сильно розвантажена і повністю зосереджена на підтримці війни. Не маючи доступу до західних компонентів, російські військові намагаються виготовити достатню кількість високоякісного обладнання та зараз відчайдушно шукають іноземне озброєння. Росії вже доводиться мобілізувати танки радянських часів і збирати врожай кухонних морозильних камер для низькосортних чіпсів. Сьогоднішній пакет стосується спроб Росії обійти та компенсувати ці явні наслідки санкцій Великобританії та союзників.
Міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі сказав:«Сьогоднішні знакові санкції ще більше зменшать російський арсенал і закриють мережу поставок, які підтримують оборонну промисловість Путіна.»
За допомогою цього пакету санкцій Велика Британія також вживає подальших заходів для боротьби з країнами, які активно підтримують Путіна, постачаючи зброю та військові компоненти безпосередньо до Росії, включаючи Іран, Білорусь і КНДР.
Серед нових найменувань – білоруське підприємство «Гомельський радіозавод», яке займається ремонтом російської військової техніки; і іранська Paravar Pars Company, яка пов'язана з виробництвом БПЛА, і сім її керівників. Іран відповідає за постачання Росії безпілотників-камікадзе, які використовувалися для бомбардування України.
Читайте також:
- ЄС ухвалила нові санкції проти білорусі
- Опубліковано Закон про Державний реєстр санкцій
- Польща та Литва наполягають на нових санкціях проти білорусі з обмеженнями щодо росії
- Україна приєднається до санкцій ЄС через дестабілізацію Молдови
- У Раді пропонують визнати білорусь державою-агресором і розірвати дипвідносини