ЄС запровадив обмежувальні заходи щодо 160 осіб через військову агресію Росії проти України

Рада ЄС 9 березня ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів щодо ключових осіб та членів їхніх сімей, які відіграють важливу економічну роль у підтримці режиму путіна та мають фінансову вигоду від системи.
 

Рада ЄС 9 березня ухвалила рішення про введення обмежувальних заходів щодо ще 160 осіб у зв’язку з триваючою невиправданою та неспровокованою російською військовою агресією проти України та діями, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

«Сьогодні ми додаємо до нашого списку санкцій інших ключових осіб та членів їхніх сімей, які відіграють важливу економічну роль у підтримці режиму Путіна та мають фінансову вигоду від системи. Тепер вони підлягають заморожуванню активів і заборонам на поїздки. Наш меседж зрозумілий: ті, хто дає можливість вторгнення в Україну, платять ціну за свої дії», - зазначив Жозеп Боррель, Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки.

До списку фізичних та юридичних осіб, щодо яких було введено санкції, ввійшли:

  • 14 олігархів і відомих бізнесменів , які працюють у ключових галузях економіки, які забезпечують значне джерело доходу для Російської Федерації, зокрема в металургійній, сільськогосподарській, фармацевтичній, телекомунікаційній і цифровій промисловості, а також члени їхніх сімей . Сьогоднішнє рішення доповнює списки олігархів, задіяних у нафтовій, газовій, банківській, медіа та транспортній сферах, ухвалені Радою 23 та 28 лютого 2022 року;
  • 146 членів Ради Федерації Російської Федерації, які ратифікували урядові рішення «Договір про дружбу, співробітництво і взаємну допомогу між Російською Федерацією і Донецькою Народною Республікою» і «Договору про дружбу, співробітництво і взаємодопомогу між Російською Федерацією та Луганської Народної Республіки».

Загалом, наразі обмежувальні заходи ЄС діють проти 862 фізичних та 53 юридичних осіб. Їхні активи підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Щодо фізичних осіб додатково діє заборона на подорожі, в межах якої їм заборонено в’їзд на територію ЄС або транзит через неї.

Разом із секторальними заходами, запровадженими проти Білорусі та Росії, що також були ухвалені Радою сьогодні, зазначений оновлений список дозволяє усунути лакуни та консолідувати заходи, що вже були ухвалені ЄС у відповідь на воєнну агресію Росії проти України.

Європейський Союз найрішучішим чином засуджує неспровоковану та невиправдану військову агресію Російської Федерації проти України, а також залучення Білорусі до цієї агресії.

Європейський Союз вимагає від Росії негайного припинення воєнних дій, беззастережного виведення всіх збройних сили та військової техніки з усієї території України, а також повної поваги до територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Європейська Рада закликає Росію та підтримувані нею збройні формування поважати міжнародне гуманітарне право та припинити систематичне маніпулювання інформацією, включно з дезінформаційними кампаніями та кібератаками.

Використання сили та примусу для зміни кордонів є неможливим у 21 столітті. Напруженість і конфлікти повинні вирішуватися виключно шляхом діалогу та дипломатії. ЄС продовжить тісно співпрацювати зі своїми сусідами та підтверджує свою непохитну підтримку і відданість суверенітету і територіальній цілісності Грузії та Республіки Молдова. ЄС продовжить тісну координацію з партнерами та союзниками в рамках ООН, ОБСЄ, НАТО та G7.

 Відповідні нормативно-правові акти, у тому числі імена внесених до переліку фізичних та юридичних осіб, опубліковані в Офіційному віснику ЄС.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial