У березні 17 небанківських фінансових установ та один банк виключено з реєстрів

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в березні зменшилася з 855 (станом на 01 березня 2025 року) до 838 (станом на 01 квітня 2025 року)
 

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в березні зменшилася з 855 (станом на 01 березня 2025 року) до 838 (станом на 01 квітня 2025 року). Кількість банків зменшилася до 60 (було 61).

 Повідомлення про це опубліковане на сайті НБУ

Зокрема, у березні Національний банк відкликав банківську ліцензію в АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "БАНК "ПОРТАЛ" та виключив відомості про цю установу з Державного реєстру банків на підставі рішення єдиного акціонера зазначеного банку про припинення здійснення банківської діяльності без припинення юридичної особи та завершення здійснення банківської діяльності.

Також протягом березня із реєстрів за ініціативою заявника виключено дві кредитні спілки, примусово виключено 13 фінансових компаній, одного страховика та одну кредитну спілку.

Крім того, у березні анульовано добровільно (на підставі поданих заяв) ліцензії п’яти фінансовим компаніям та двом кредитним спілкам, примусово анульовано ліцензії восьми фінансовим компаніям, одному страховику та одній кредитній спілці. Також Національний банк погодив звуження обсягу ліцензії одній фінансовій компанії.

Станом на 01 квітня 2025 року на ринку небанківських фінансових послуг працювали 451 фінансова компанія (було 464), 53 страховики non-life (було 54), 10 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 108 ломбардів (кількість не змінилася), 98 кредитних спілок (була 101), один лізингодавець (кількість не змінилася), 43 страхових брокери (кількість не змінилася) та 73 колекторські компанії (кількість не змінилася).

Кількість банківських груп на ринку не змінилася (15), водночас кількість небанківських фінансових груп збільшилася до 41 (було 40).

На платіжному ринку діє 15 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилася), та 14 міжнародних (кількість не змінилася).

Водночас на ринку надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ (кількість не змінилася), 12 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк – емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 50 комерційних агентів (було 49) та 31 технологічний оператор платіжних послуг (було 30). 

Протягом березня до Національного банку надійшло 387 запитів від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 227, страховиків – 94, кредитних спілок і колекторських компаній – 26, банків – 35, операторів платіжних послуг – п’ять.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial